Informacje19 kwietnia 2008, 00:00,

II Zawody Spławikowe Grand Prix Koła nr 17 Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno, serdecznie zaprasza na II Towarzyskie Zawody Spławikowe z cyklu Grand Prix Koła PZW nr 17 w Piasecznie. Zawody wędkarskie, odbędą się w najbliższą niedzielę 20 kwietnia 2008 roku na zbiorniku Osieczek w powiecie grójeckim, gmina Pniewy. Osieczek to zbiornik retencyjny sztucznie utworzony na rzece Jeziorce (mapa dojazdu). Więcej informacji na temat zawodów spławikowych, możecie przeczytać na stronie: www.splawik17.pl (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje19 kwietnia 2008, 00:00,

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna - Przed Sklepem Jubilera


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły, pod tytułem: PRZED SKLEPEM JUBILERA, który odbędzie się 20 kwietnia 2008 roku, o godzinie 18:00 w Kościele Na Górce. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego Na Górce, znajduje się przy przecięciu się ulic Kalwaryjskiej i Pijarskiej w Górze Kalwarii. Informacja o spektaklu pochodzi z serwisu www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).

Przed Sklepem Jubilera to dramat napisany w 1960 roku, przez ówczesnego biskupa Karola Wojtyłę. Spektakl Przed Sklepem Jubilera, jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie, szczęściu, goryczy i zawiłościach ludzkiego losu. Jak wszystkie utwory Karola Wojtyły porusza głębokie kwestie filozoficzne dotykające najgłębszych stron człowieka. Jest to widowisko refleksyjne, spektakl zmusza do medytacji nad istotą miłości. Trzy małżeństwa, trzy rozmaite i poplątane losy - bohaterowie odkrywają przed widzami tajemnice swych dusz, swoje zachwyty niepokoje i rozczarowania.

Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna (MIT) została założona zimą 2004 roku, przez młodzieżową wspólnotę z kościoła na Górce. Jej celem jest ewangelizacja ludzi poprzez przedstawienia teatralne. Wszelkie kostiumy i charakteryzacje grupa MIT, wykonuje sama. Muzyka wykorzystywana w spektaklach oscyluje pomiędzy dark ambient, poprzez gotyk aż do symfonicznego metalu. Członkowie Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, bawiąc się doskonale we własnym gronie, mają jednocześnie poczucie tego, że poprzez te przedstawienia wystawiane w lokalnych kościołach dają mieszkańcom Góry chwile wzruszenia, radości, zadumy nad problemami innymi niż codzienne kłopoty. Więcej informacji o Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej, możecie przeczytać na stronie: nagorce.marianie.pl Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze spektaklem Przed Sklepem Jubilera, w wykonaniu Młodzieżowej Inicjatywy Teatralnej z Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie