Informacje2 kwietnia 2016, 09:00,

II Sadzenie Lasu Dobrej Woli 2016

2 kwietnia 2016 roku w godzinach 9:30 - 14:30 odbędzie się II Sadzenie Lasu Dobrej Woli 2016 oraz Stowarzyszenie Dobra Wola kończy 10 lat.

SADZENIE LASU DOBREJ WOLI 2016

Przyjdź i posadź swoje drzewo!
9.30 - 10.00 - zbiórka na parkingu IBL Sękocin Stary, ul. Braci Leśnej 3
10.00 - 15.00 - sadzenie lasu w X urodziny Dobrej Woli (w trakcie akcji grill i tort urodzinowy)

Podczas akcji sadzenia lasu zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy, kto odda zużyty sprzęt otrzyma roślinę.

Uwaga! Ze względów organizacyjnych, wszystkich przybywających na II Sadzenie Lasu Dobrej Woli prosimy o pozostawianie samochodów na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie. Instytut udostępni w dniu 2 kwietnia od godz 9.00 swój teren na parking. Dalej piechota ok 500 m będziemy przechodzić do miejsca sadzenia lasu. W wyjątkowych przypadkach będzie możliwość podwiezienia osoby na miejsce i wycofania samochodu na parking w IBL-u. Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1708094812805963/

Mapy dojazdu w rejon X Urodzin i Sadzenia Lasu Dobrej Woli:

SADZENIE LASU DOBREJ WOLI 2016

Informacje4 kwietnia 2016, 08:00,

Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński

Jak co roku, w pierwszej połowie kwietnia uczniowie gimnazjów oraz ich rodzice będą mogli odwiedzić wszystkie prowadzone przez Powiat Piaseczyński szkoły ponadgimnazjalne. Dni otwarte to doskonała okazja do porozmawiania z nauczycielami oraz dowiedzenia się, jak wygląda oferta edukacyjna i zajęcia dodatkowe. Doświadczenie poprzednich lat uczy, że takie spotkania bardzo pomagają w wyborze szkoły. A jest w czym wybierać, ponieważ wiele szkół powiatowych stawia na nowe, przyszłościowe kierunki edukacji. Przykładem może być Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie, gdzie powstały kierunki dopasowane do specyfiki miejscowego rynku pracy i od pierwszego września ub. r. kształcą się tam przyszli rehabilitanci, technicy handlowcy, spedytorzy i logistycy.

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT PIASECZYŃSKI

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie planuje w nadchodzącym roku szkolnym otworzyć dwa nowe kierunki: jeździec oraz ogrodnik(w Zasadniczej Szkole Zawodowej), a piaseczyński „Wiadukt” proponuje od nowego roku szkolnego naukę w zawodach: monter elektronik oraz mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne na bieżąco reagują na potrzeby rynku pracy, zarówno tego lokalnego, jak i krajowego. Dzięki temu coraz więcej gimnazjalistów z terenu Powiatu Piaseczyńskiego będzie mogło znaleźć atrakcyjne kierunki nauczania blisko domu, bez konieczności dojeżdżania do Warszawy.

Harmonogram dni otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński:
• Zespół Szkół im. ppor. E. Gierczak w Górze Kalwarii (ul. Dominikańska 9E) - 2 kwietnia, godz. 9.00 - 11.00 http://zszgk.edupage.org/
• Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 20) - 5 kwietnia http://zsrcku.com.pl/index.php
• Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie (ul. Szpitalna 10) - 6 kwietnia, godz. 14.30 - 17.30 www.zs1piaseczno.pl
• II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater w Piasecznie (Aleja Brzóz 26) - 7 kwietnia, od godz. 17.00 www.platerowka-szkola.edu.pl
• Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii (ul. Budowlanych 14) - 7, 16 kwietnia, od godz. 10.00 www.zsz-gk.pl
• IV Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 17) - 8 kwietnia, od godz. 16.30 www.lopiaseczno.waw.pl
• Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie (ul. Mirkowska 39) - 8 kwietnia, godz. 17.30 - 19.00 www.zskj.pl

Wojciech Zmysłowski - Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego