Informacje18 maja 2019, 15:00,

II Piaseczyńska Noc Muzeów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 maja 2019 roku  w godz. 17.00-23.00 odbędzie się II PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW. Stacja kolejki to rozległy, industrialny i trochę magiczny teren w samym centrum miasta. Centrum Kultury i Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (PGTKW) uznały, że jest to wprost idealne miejsce na taką imprezę. W programie m.in.: przejazdy kolejką (w tym przejazd z przewodnikiem), spacer historyczny, zwiedzanie terenu kolejki, spotkania autorskie na temat publikacji o Piasecznie, czterogodzinne wydarzenie muzyczne w wykonaniu piaseczyńskich zespołów i orkiestr – RoCK w Muzeum. Wydarzenie muzyczne inspirowane: gatunkiem muzycznym jakim jest Rock, przewodnimi tematami muzycznymi z koncertów skrzypcowych A. Vivaldiego pt.: "Cztery pory roku", oraz tematyką związaną z porami roku przewijającą się w tekstach młodych artystów. Każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie począwszy od rockowych lokalnych kapel, repertuaru rockowych ballad w wykonaniu Orkiestry Dętej, improwizacji na temat Vivaldiego w innych gatunkach muzycznych oraz kameralnych występów podczas których usłyszymy w warstwie tekstowej tematy związane z porami roku. A wszystko to "okraszone" aktywnością prowadzącego w ramach RoCK Radia... Wydarzenie przygotowane przez dział edukacji muzycznej Centrum Kultury jest formą integracji młodych artystów z lokalną społecznością w ramach inspirowania twórczości amatorskiej i wspierania aktywnego uczestnictwa w kulturze. Organizatorzy: Centrum Kultury, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Wstęp wolny. Miejsce: Piaseczno, teren Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Serdecznie zapraszamy.

II Piaseczyńska Noc Muzeów

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wydarzenie przygotowane przez dział edukacji muzycznej Centrum Kultury jest formą integracji młodych artystów z lokalną społecznością w ramach inspirowania twórczości amatorskiej i wspierania aktywnego uczestnictwa w kulturze.
PROGRAM:
- 17:00 – 18:00 – Opowieści i legendy dla najmłodszych
- 17:00 – 18:30 -"O Piasecznie... z książką w wagonie" - spotkanie z autorami publikacji i prezentacja wydawnictw książkowych
- 18:30 – 20:00 - Wycieczka kolejką wąskotorową z opowieścią przewodnika Stanisława Hofmana
- 20:30 – 22:00 - „Śladami piaseczyńskiej ciuchci"- spacer miejski z przewodnikiem przy świetle lamp kolejowych
- 17:00 – 23:00 - Zwiedzanie zabytkowych hal i zaplecza technicznego Kolei Wąskotorowej
- 17:00 – 23:00 - Przejazdy pociągami, drezynami, pojazdami zabytkowymi
- 17:00 – 23:00 - Ekspozycja zabytkowych samochodów z kolekcji Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa
- 17:00 – 23:00 - Wypalanie raku i prezentacja pracowni ceramicznej na stacji Piaseczno Miasto
- 19:00 – 23:00 – „RoCK w Muzeum” – SCENA ROCKOWA:
- 19:20 – „Czarny sen”
- 20:00 - promocja pierwszej, limitowanej wersji płyty zespołu „Afekt”, wywiad z członkami zespołu oraz konkurs w którym będzie można wygrać płytę
- 20:15 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńska Orkiestra Dęta
- 20:20 – „Afekt”
- 21:05 – formacje perkusyjne CK DRUMS i CK Drumbit
- 21:30 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
- 21:40 – „Together”
- 22:15 – „JAMMerZ”
- 22:30 – „Manaus”
- 20:00, 20:30, 21:00, 22:00 – „RoCK w Muzeum” – Scena Kameralna w restauracji „Odjazd” - rockowe inspiracje wokalno-instrumentalne
- 22:00-22:35 - występ zespołu Vox Varsche (na scenie kameralnej restauracji Odjazd). 
Konstrukcja bloku muzycznego: "RoCK w muzeum" podzielona jest na cztery części: Wiosna/Lato/Jesień/Zima dlatego też o każdej pełnej godzinie usłyszymy grany z balkonu konkretny, muzyczny motyw przewodni z "Czterech Pór Roku" A. Vivaldiego w aranżacji rockowej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 maja 2019, 10:00,

Krótka przerwa - festiwal odpoczynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 maja 2019 roku  w godz. 12.00-17.00 Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno, Stowarzyszenie C.D.N. zapraszają na Krótką Przerwę, czyli Dzień Odpoczynku. Wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim im. Książąt Mazowieckich, ul. Chyliczkowska. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Krótka przerwa - festiwal odpoczynku w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Na terenie parku zorganizowana zostanie gra rodzinna „Tajemnice Parku Książąt Mazowieckich”. Podczas gry, poza zadaniami związanymi z dziedzictwem Piaseczna, w parku pojawią się animatorzy w historycznych strojach. Na uliczkach parkowych spotkać będzie można panny ze szkoły Cecylii Plater-Zyberkówny, starostę Franciszka Ryxa, a być może nawet samego króla Augusta III. Postacie przywoływać będą istotne osoby, wydarzenia, miejsca z przeszłości Piaseczna. Gra skierowana będzie do całych rodzin i angażująca starszych i młodszych mieszkańców. Cały Park będzie podzielony na strefy z różnymi formami aktywności dla mieszkańców. Głównie jednak zapraszamy piasecznian do nieco innego sposobu spędzenia czasu wolnego dla całych rodzin. Proponujemy zrobienie sobie KRÓTKIEJ PRZERWY w coraz bardziej pędzącym świecie. Zapraszamy między innymi do „Czytelni”, „ Ryneczka Umiejętności”, Strefy leżakowej, Strefy gier rodzinnych i animacji , Strefy „ Ciało i umysł”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie