Informacje4 lipca 2008, 00:00,

II Piaseczyńska Letnia Kapeliada Pl. Piłsudskiego Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców na drugą edycję cyklu koncertów orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W ramach Kapeliady, co dwa tygodnie na Pl. Piłsudskiego w Piasecznie, występować będą orkiestry dęte z terenu Mazowsza. Koncerty poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami).

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Z planem II Piaseczyńskiej Letniej Kapeliady, możecie zapoznać się na powyższym plakacie. W najbliższą niedzielę 6 lipca 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się pierwszy koncert, podczas którego wystąpi: Piaseczyńska Orkiestra Dęta Piast & Grapa Gospel Family. O następnych koncertach, będziemy przypominać Wam przed każdym z nich. Serdecznie zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę w Piasecznie.

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA Dyrygent: Jan Kostka. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, działa na terenie gminy Piaseczno od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie Piaseczyńska Orkiestra Dęta liczy 22 osoby w różnym wieku. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty o godz. 17:00 w Gimnazjum Nr 1, przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Repertuar orkiestry to marsze, muzyka sakralna, pieśni patriotyczne oraz utwory muzyki współczesnej. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w milej atmosferze.

PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY

PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY Dyrygent: Aleksandra Puacz-Markowska. Piast & Grapa Gospel Family to chór mieszany, który powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki: Aleksandry Puacz-Markowskiej jako Grapa Family Gospel Choir. Grupa działa przy Konstancińskim Domu Kultury. Grupa zadebiutowała koncertem gospel w dniu 10 czerwca 2006 r. podczas dorocznych Dni Konstancina. Od października 2007 r. powstała nowa grupa gospel przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie chóry koncertują wspólnie jako: PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY. Zespół ma już na swoim koncie znaczące osiągnięcia artystyczne: III nagroda (I i II nagrody nie przyznano) w kategorii chórów na IV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Warszawa da się lubić (listopad 2007), Grand Prix IX Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie (styczeń 2008). Piast & Grapa Gospel Family bardzo dużo koncertuje. Grupa jest zapraszana na koncerty w okolicznych miejscowościach (£azy, Piaseczno, Chojnów, Zalesie Dolne, Konstancin) jak i w Warszawie. Piast & Grapa Gospel Family koncertuje zarówno w plenerze jak i w kościołach, w salach kameralnych oraz w świetlicach. Zespół ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy około świąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual. Zapraszamy na niedzielny koncert: Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej oraz Piast & Grapa Gospel Family.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje5 lipca 2008, 00:00,

PANORAMA FIRM PIASECZNO jest już lokalny KATALOG

Eniro Polska rozpoczyna dystrybucję najnowszego wydania Panoramy Lokalnej - bezpłatnej książki teleadresowej dla mieszkańców powiatów Piaseczno, Wołomin oraz wspólnie Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego i żyrardowa. Do końca lipca 2008 roku, katalog Panorama Firm Piaseczno trafi do gospodarstw domowych, lokalnych przedsiębiorstw, instytucji oraz wybranych urzędów.

PANORAMA FIRM PIASECZNO

Panorama Lokalna to katalog, zawierający informacje o lokalnych dostawcach produktów i usług, a także listę instytucji publicznych takich jak przychodnie, szkoły czy urzędy. Informacje o firmach dostępne są w dwóch sekcjach - na żółtych stronach "gdy wiem czego szukam" oraz na różowych stronach "gdy wiem kogo szukam" - co w połączeniu z wygodnym formatem sprawia, że katalog firm, jest łatwy w użyciu oraz przydatny w codziennym życiu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

Tegoroczne wydanie katalogu Panoramy Lokalnej, zawiera jeszcze więcej ofert firm. Prosta konstrukcja książki oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań nawigujących powoduje, że użytkownik łatwo i szybko znajdzie firmę, produkt lub usługę. Podobnie jak w ubiegłym roku, zweryfikowana została baza dystrybucyjna gospodarstw domowych, do których trafia katalog. W ten sposób Eniro Polska podąża za zmianami miejsc zamieszkania grupy docelowej książki - dynamicznych mieszkańców powiatów podwarszawskich, dokonujących zakupów na lokalnym rynku oraz posiadających dochody powyżej średniej dla Mazowsza.

- W tym roku dokonaliśmy również zmiany projektu okładki katalogu. Ma ona na celu odświeżenie wizerunku książki oraz wzmocnienie przekazu informującego o jej zawartości i przeznaczeniu. Patrząc na okładkę użytkownik już na pierwszy rzut oka wie, że Panorama Lokalna jest drogowskazem pomocnym w zaspokajaniu jego codziennych potrzeb zakupowych – mówi Joanna Lipińska, Produkt Manager w Eniro Polska. W sprawie szczegółowych informacji proszę o kontakt: Iwona Gawryś Specjalista ds. Kontaktów z Mediami, Eniro Polska tel. (0 22) 314 25 63, fax. (0 22) 314 25 51, tel. kom. 602 509 369 mail: i.gawrys@eniro.pl strona internetowa: www.pf.pl
autor/źródło: Iwona Gawryś - Specjalista ds. Kontaktów z Mediami Eniro Polska Sp. z o.o.
Tematy:Piaseczno