Informacje13 lipca 2014, 10:18,

II Jazz Zdrój Festiwal w Konstancinie

W dniach 12 i 13 lipca 2014 roku zapraszamy na II JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL poświęcony pamięci Louisa Armstronga, wybitnego muzyka i niezwykłego człowieka. Jazz tradycyjny znakomicie komponuje się z klimatem uzdrowiska Konstancin, zatem przez te dwa dni Amfiteatrem i całym Parkiem Zdrojowym zawładnie ta energetyczna, niepokorna muzyka.

II JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL PROGRAM:
Sobota 12 lipca
15:00 Rozpoczęcie
15:15 Rondo JazzMen Konstancin
17:00 Iwo Dixie Jazz Band – Iwonicz Zdrój
18:30 Dixie Tiger’s Bad – Wrocław
20:00 Old Time Memory Jazz Band – Niemcy
Niedziela 13 lipca
15:00 Old Timers – Warszawa
17:00 Blues Fellows – Warszawa
18:30 Enerjazzer – Gliwice
20:00 Leliwa Jazz Band – Tarnów
21:30 Jam session w Hugonówce

Jazz Zdrój Festiwal w Konstancinie

Rondo JazzMen Konstancin - zespół gra tradycyjne standardy jazzowe z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również standardy polskie z lat 30-tych i 40-tych XX wieku oraz utwory nawiązujące stylistycznie do tego okresu.

Leliwa Jazz Band Tarnów - grający od 1978 roku zespół jest jednym z najaktywniejszych wykonawców jazzu tradycyjnego w Polsce. W latach 2005-20013 dali kilkaset koncertów! Wraz z Tarnowskim Stowarzyszeniem Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” są gospodarzami Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek”, który w tym roku będzie miał swoją siódmą edycję.

Iwo Dixie Jazz Band - zespół powstał jesienią 2009 r. i gra muzykę jazzową głównie typu dixieland. Tworzą go muzycy z dużym doświadczeniem estradowym, którym wykonywanie tego gatunku sprawia nieukrywaną radość. Od początku Iwo Dixie Jazz Band działa pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju, gdzie również odbywa próby.

Dixie Tiger’s Band - zespół o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym, akustycznym brzmieniu, niezwykły zarówno pod względem repertuaru, jak i wyglądu, nawiązujący do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. Wrocławskie Tygrysy koncertują w kraju i za granicą.

Old Timers - polski zespół jazzu tradycyjnego, założony w Warszawie w 1965 roku. Swoją renomę potwierdzał podczas wielokrotnych występów na znanych imprezach jazzowych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywali dla potrzeb Polskiego Radia i filmu (Był jazz,Vabank, Seksmisja). Byli pierwszym polskim zespołem jazzowym, który otrzymał złotą płytę (w 1975 za LP Old Timers with Sandy Brown). Wśród współpracujących i nagrywających z nimi muzyków byli m.in.: Sandy Brown, Albert Nicholas, Buck Clayton, Joe Newman i Al Grey (trębacze i puzonista orkiestry Counta Basiego).

Blues Fellows (Blues Fellows Swingin’ Band) - grupę utworzyli w 1983roku byli muzycy zespołów dixielandowych – Gold Washboard, Jazz Band Ball Orchestra, Old Timers, Prowizorka Dżez Będ oraz Vistula River Brass Band. Zespół przygotowuje specjalne programy estradowe nie tylko dla dorosłych odbiorców, lecz również dla dzieci (m.in. koncert edukacyjny „Jazz dla dzieci”). Ponadto brał udział w zajęciach dydaktycznych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzu.

Enerjazzer - jeden z najmłodszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce, działający pod patronatem Śląskiego Jazz Clubu w Gliwicach. Ich repertuar jest bardzo zróżnicowany. Grają ragtime, blues, dixieland, New Orlean’s, Chicago, a także swing. Mimo iż zespół istnieje od niedawna, jest już dobrze znany w muzycznym środowisku Śląska i kraju.

Old Time Memory Jazz Band - zespół został założony w 1962 roku przez studentów Uniwersytetu im. Friedricha Schillera w Jenie i od początku utrzymuje ten sam styl, two-beat-jazz, w jakim w latach 20-tych grał Louis Armstrong. Zespół gra stare dobre Chicago-Dixieland pokręcane jeszcze przez saksofon altowy czy… tarę do prania.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie