Informacje18 stycznia 2016, 08:00,

II Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Serdecznie zapraszamy na II Gminny Festiwal Spektakli Zimowych, który odbędzie się 18 i 19 stycznia 2016 roku w sali teatralnej Niepublicznego Przedszkola "Świat Bajek" Obserwując ogromne zainteresowanie piaseczyńskich przedszkoli udziałem we wszelkich imprezach promujących twórczość najmłodszych, takich jak Eko festiwal, Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKa, czy akcje Rynek, stworzyliśmy kolejną imprezę, która - mamy nadzieję - na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszego miasta.

II GMINNY FESTIWAL SPEKTAKLI ZIMOWYCH W JÓZEFOSŁAWIU

Każde przedszkole publiczne czy nie, przygotowuje spektakl na Boże Narodzenie. Często nie są to tradycyjne jasełka gdyż w wielu przedszkolach kształcą się dzieci z różnych krajów i kultur, a placówki te pragnąc uszanować ich odrębność wybierają do prezentacji tematy nie tylko religijne. Dlatego przegląd nasz ma być Przeglądem Spektakli Zimowych.

Prezentacja różnych form i tematów pozwoli najmłodszym poznać polską tradycję, ale i różnorodność kultur. Festiwal ma na celu prezentację twórczości przedszkolnej, wymianę doświadczeń, doskonalenie w dziedzinie teatru małego aktora poprzez omówienie spektakli z profesjonalnym jury i warsztaty. Ponadto na uczestników czekają fantastyczne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 30 grudnia 2015 roku. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

II GMINNY FESTIWAL SPEKTAKLI ZIMOWYCH W JÓZEFOSŁAWIU

Organizator: Niepubliczne Przedszkole Świat Bajek.

Jury w składzie: Iza Górska - przewodnicząca jury, aktorka, Dyrektor Teatru XL na PGE Narodowym, Patrycja Karpiel - instruktor teatralny, animator, teatrolog, Justyna Biernadska - instruktorka tańca jazzowego, absolwentka animacji społeczno - kulturalnej, Katarzyna Niemyjska - właścicielka Niepublicznego Przedszkola Świat Bajek.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno - Zdzisław Lis, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie.

Patronat Medialny:
Patronat Medialny II Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756
Informacje10 stycznia 2016, 18:00,

XXIV Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016 Piaseczno

10 stycznia 2016 roku o godzinie 18:00 odbędzie się XXIV Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpią: Jacob Core, Martin Rosa i GRUBSON. Miejsce: Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Sierakowskiego.

XXIV KONCERT FINAŁOWY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2016 PIASECZNO

Zapraszamy również na Światełko do Nieba. Organizatorami koncertu WOŚP w Piasecznie są: Centrum Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie. Patronat medialny na koncertem objęli: Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Forum Piaseczna forumpiaseczno.info, Tuba Piaseczno, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W tym roku sztab WOŚP mieści się w Domu Kultury w Piasecznie. Informacje dla wolontariuszy znajdują się pod adresem: wosppiaseczno.org oraz na Facebook’u: facebook.com

GOŚCIE XXIV FINAŁU WOŚP w PIASECZNIE:

XXIV KONCERT FINAŁOWY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2016 PIASECZNO

GRUBSON to jeden z najbardziej charakterystycznych i popularnych polskich raperów już 10 stycznia wystąpi na koncercie finałowym WOŚP w Piasecznie! Znany szerzej z takich utworów: „Na szczycie”, „Dżungla” czy „Jedna z planet” (ft. Marcelina). Jego koncerty to pełne sale, a teledyski biją rekordy popularności. Współpracował z Abradabem, Dj BRK, Dreadsquad, Jareckim, O.S.T.R. czy DonGURALesko. Charakterystyczny chropawy głos GrubSona i dowcipne i zaskakująco przenikliwe teksty, puentują doskonale rzeczywistość.

Ten humor oraz dystans do samego siebie zjednują mu najwięcej sympatii wśród fanów. „Szybka nawijka ze śpiewanymi wstawkami i energia stylu ruffneck bijąca ze sceny podczas występów przyciąga publikę na koncertach w całej Polsce. Jego poczucie humoru zjednuje nawet tych, którzy nie byli wcześniej przekonani do hiphopu.” Jego ostatnia płyta „Holizm” to mieszanka gatunków muzyki soul, funk, elektronicznej czy alternatywnej, dzięki czemu artysta wychodzi poza ramy muzyki hip-hopowej. Nowością jest też zaangażowanie w pracę nad płytą live bandu, którego partie można usłyszeć choćby na singlowym „Sanepidzie”. Na krążku usłyszymy także Krzysztofa Zalewskiego, Marcelinę, Jareckiego czy Tego Typa Mesa. Teledysk do utworu „Złota kula” został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku. Wszystkie 4 klipy łącznie mają na liczniku ponad kilka milionów wyświetleń.

XXIV KONCERT FINAŁOWY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2016 PIASECZNO

DJ MARTIN ROSA od zawsze zamieszkały w Piasecznie i związany z tym miastem, dj, organizator i prowadzący wiele różnego rodzaju imprez, w tym HOUSEPITAL FESTIVAL organizowanego w Centrum Kultury w Piasecznie. Swoją muzykę kieruje głównie do ludzi młodych, jego specjalizacją są dźwięki Progressive House, Electro House i Dirty Dutch. Kiedyś zafascynowany muzyką Hip Hop'owa, jednak po ustabilizowaniu gustów, od 2006 roku w jego sercu można głównie znaleźć muzykę klubową.

XXIV KONCERT FINAŁOWY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2016 PIASECZNO

JACOB CORE Jakub Korenberg to Dj pochodzący z Góry Kalwarii. Związany głównie z muzyką elektroniczną – wszelkiego rodzaju nurty muzyki House, lecz nie obce są mu dźwięki muzyki Hip hop, RnB, Trap/Dubstep.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
WOŚP 2016: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11445