Informacje27 maja 2017, 09:00,

II Festiwal Latawców - spotkanie rodzinne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


27 maja 2017 roku o godz. 11.00 na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym odbędzie się II Festiwal Latawców. Podczas festiwalu zakwitną fioletowe bzy i drobne fiołki, a żółte mniszki, niczym zgubione w trakcie zabawy piłeczki, opanują zielone trawniki i brzegi stawu. Wiosenne niebo nie pozostanie w tyle, stając się po raz kolejny tłem dla niesionych wiatrem latawców! W tym roku do wspólnego spędzania czasu zachęcać nas będzie majowe słońce i moc atrakcji. 

II FESTIWAL LATAWCÓW - SPOTKANIE RODZINNE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Łapmy garściami beztroskę rodzinnych momentów, zachwyt nad pędzącą ku lecie przyrodą, dziecięcą radość spoglądania w niebo i policzków zaróżowionych od rozwijanego w biegu sznurka. Symbolem tych wszystkich małych radości jest właśnie latawiec. Wędrując przez kontynenty, kultury i tradycje aż z orientalnych Chin, od zawsze kojarzył się z dobrą zabawą, szczęściem ulotnych codziennych chwil oraz wolnością myśli i marzeń. Tegoroczna edycja po raz kolejny dostarczy nam tych wszystkich wrażeń. Zbudujemy własne latawce ozdobione wedle grających nam w duszach barw i kształtów. Przeniesiemy się na chwilę w świat Dalekiego Wschodu dzięki pokazowi Kung fu, Wushu oraz Tai-chi w wykonaniu adeptów szkoły Złoty Lew. Poznamy tajniki chińskiej kaligrafii oraz języka, a naszym przewodnikiem w tej materii będzie gość z odległej Azji. Staniemy do rywalizacji w turnieju gier planszowych, organizowanego przez znanego piaseczyńskim miłośnikom ,,planszówek” giermka, a naszych najmłodszych w świat baśni i kultury Japonii zabierze teatrzyk "Kamishibai" oraz warsztaty tworzenia laleczek Kokeshi, przygotowane we współpracy z Filią Biblioteki w Józefosławiu. Przede wszystkim jednak w pędzie codziennych obowiązków znajdziemy chwilę by pobyć razem, poleżeć na leżaku, wystawić twarz do słońca i cieszyć się sobą! Na zmęczonych zabawą czekać będą dodatkowo orzeźwiające lemoniady i gofry, a dla tych chcących pozostać w formie także pyszne przekąski serwowane przez Eat Fit!
Zapraszamy na kolejne kameralne święto beztroskiego zachwytu nad światem!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 maja 2017, 10:30,

Spływ Kajakowy Królewski Las - Gassy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W imieniu Piaseczyńskiego WOPR serdecznie zapraszam na spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim. Spływ odbędzie się w sobotę 27 maja 2017 r. Ma on na celu popularyzację sportów wodnych, integrację środowiska wodniackiego oraz promowanie budowy szlaku kajakowego z Królewskiego Lasu do Gassów w ramach realizowanego przez Piaseczyńskie WOPR projektu Łączy nas Wisła.

SPŁYW KAJAKOWY KRÓLEWSKI LAS - GASSY 2017

Trasa spływu obejmować będzie:
- Królewski Las (zbiórka w porcie w Królewskim Lesie, prezentacja Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej z Góry Kalwarii o atrakcjach turystycznych regionu oraz wydarzeniach w ramach Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim, odprawa bezpieczeństwa)
– Wyspa Rembezy (niezwykła historia wojenna największej wyspy wiślanej w powiecie piaseczyńskim opowiedziana przez Pawła Książka odkrywającego tajemnice tego niezwykłego miejsca)
– Góra Kalwaria (podczas postoju na plaży odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu ratowników Piaseczyńskiego WOPR)
- Łachy Brzeskie (kajakarze będą podziwiać piękno nadwiślańskiej przyrody)
– Gassy (tradycyjne ognisko we flisackiej bindudze).

Podczas spływu zostanie wykonane również zdjęcie do wystawy historyczno – fotograficznej Z biegiem Wisły z biegiem lat przygotowywanej przez Towarzystwo Opieki Nad Zabytkami Oddział Czersk w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły. Spływ będzie zabezpieczony przez ratowników Grupy Interwencyjnej Piaseczyńskiego WOPR przy wykorzystaniu łodzi motorowych. Zbiórka o godz. 12.30 w porcie w Królewskim Lesie, godz. 13.00 rozpoczęcie spływu Udział płatny - symboliczne 10 zł od osoby (ilość miejsc ograniczona). Transport we własnym zakresie Informacje i zapisy: Facebook Piaseczyńskie WOPR Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria Email: piaseczynskie.wopr@gmail.com Kontakt telefoniczny (Cezary).: + 48 532 252 515

Spływ jest współfinansowany przez: Piaseczyńskie WOPR, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gminę Góra Kalwaria. Organizator: Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria. Współpraca: Kajaki Góra Kalwaria, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii, Projekt Piaseczyńskiego WOPR Łączy nas Wisła, TONZ Czersk: Wystawa fotograficzna Z biegiem Wisły z biegiem lat.

Piotr Rytko Piaseczyńskie WOPR

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie