Informacje20 maja 2009, 00:00,

II edycja Poland Bike Marathon 2009 tym razem w Czersku

W najbliższą sobotę 23 maja 2009 roku, o godzinie 11:00 w Czersku odbędzie się druga edycja serii maratonów rowerowych Poland Bike. Poza sportową rywalizacją, jedną z atrakcji czerskiej odsłony Poland Bike, będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania średniowiecznego zamku Książąt Mazowieckich, którego historia sięga swoimi korzeniami XIV wieku. Dodatkowo miasteczko sportowe maratonu będzie umieszczone na głównym dziedzińcu zabytkowego obiektu, z którego baszt będzie można podziwiać nie tylko piękne widoki rejonów Mazowsza, ale również trasę maratonu.

Poland Bike Marathon

Jak zwykle do udziału zapraszamy całe rodziny. Dla najmłodszych przygotowanych będzie mnóstwo atrakcji. Aby umożliwić rodzicom start w maratonie, dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę zorganizowaną przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP. Ponadto wszystkie dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat zapraszamy do udziału w Mini Crossie. Trasa wyścigu dla najmłodszych wiedzie wokół kościoła tuż obok zamku. Uczestnicy żądni sportowych zmagań mają do wyboru dwa dystanse - Mini, około 18 kilometrów oraz Max równy 56 kilometrów. Trasa poprowadzona została przez najbardziej urokliwe nadwiślańskie tereny. Dodatkowym smaczkiem całej rywalizacji będzie wyścig o tytuł najlepsze górala Poland Bike. Na trasie dystansu Max znajdują się trzy górskie premie. Puchar zostanie przyznany zawodnikowi, który łącznie zdobędzie najwyższą sumę punktów.

Drużyna MBike Team Marathon

Nie możemy także zapominać o nagrodzeniu najlepszych. W kategorii Open do wygrania będą cztery, najwyższej jakości ramy firmy MBike. Jest to model, na którym największe sukcesy święci drużyna MBike Team Marathon. Ponadto w każdej kategorii wiekowej, za pierwsze trzy miejsca do wygrania będą bony na zakupy w sklepach Decathlon, zaś każdy z uczestników maratonu będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Imprezę uświetni występ bluesowego zespołu Kadilak. Start maratonu Poland Bike w Czersku: 23.05.2009 godzina 11.00 Sportowy patronat nad cyklem Poland Bike objęła Anna Szafraniec. Na relację z imprezy zapraszamy do TVP Warszawa, Radia Eska oraz na portale internetowe: Onet.pl, S24.pl, mtbnews.pl oraz vibo.pl. Szczegóły na stronie: www.polandbike.pl Przyjdź na maraton i sam zobacz, kto zdobędzie zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.
autor/źródło: Michał £opaciński - Rzecznik Prasowy Poland Bike www.PolandBike.pl

Informacje20 maja 2009, 00:00,

GRZEGORZ TURNAU na koncercie dla Matki w GOK £AZY

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na Koncert dla Matki, podczas którego wystąpi GRZEGORZ TURNAU. Koncert odbędzie się 23 maja 2009 roku o godzinie 18:00 w Filii GOK w £azach przy ul. Przyszłości 8. Cena biletu - 35 zł Bilety na koncert można będzie nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli przy ul GRN 60, p. nr 3 oraz w Filii GOK w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy na koncert Grzegorza Turnaua w £azach.

Grzegorz Turnau - Między Ciszą

Grzegorz Turnau to polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej. Grzegorz Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, obój, flet, waltornia, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.turnau.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola