Informacje2 listopada 2015, 08:00,

II edycja Katolickiej Szkoły pod Żaglami dla młodzieży powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Rusza II edycja Katolickiej Szkoły pod Żaglami. Młodzież, która zgłosi się do projektu ma szanse, w zamian za realizowany wolontariat, popłynąć na miesięczny rejs żaglowcem STS Pogoria. Organizatorzy zapraszają do udziału młodzież, która obecnie uczy się w II lub III klasie gimnazjum (roczniki 2000 i 2001). Rejestracja zgłoszeń rozpocznie się 1 listopada i zakończy 31 grudnia 2015 roku www.kspz.org.pl/Dla-uczniow/Prze-lij-wniosek/

II edycja Katolickiej Szkoły pod Żaglami dla młodzieży powiatu piaseczyńskiego

Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie należy zapoznać się z regulaminem II edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami. Zgłoszeni uczestnicy będą musieli aktywnie działać na rzecz wolontariatu przez cały 2016 r. Wymagane będzie także zaliczenie sprawdzianu sportowego. Więcej informacji o projekcie oraz rejsie I edycji KSPŻ, który odbył się w czerwcu 2015 r.: www.kspz.org.pl, www.facebook.com/Kspz1

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9427&start=15
Informacje25 października 2015, 16:00,

Dla Ciebie Ojcze Święty koncert Małego Chóru Wielkich Serc


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 października 2015 roku o godz. 16.00 w sali koncertowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi. Uroczysty koncert zatytułowany jest "Dla Ciebie Ojcze Święty". Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest franciszkanin o. Piotr Kleszcz OFM Conv., który komponuje i układa dla chóru teksty. Główna działalność zespołu to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej. Odwiedzili wiele miast i miejscowości w Polsce i za granicą.

DLA CIEBIE OJCZE ŚWIĘTY KONCERT MAŁEGO CHÓRU WIELKICH SERC

Przeczytaj też: Tarczyn oddał hołd bohaterom II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Odbyli kilka razy tournée koncertowo-ewangelizacyjne na Pomorzu Zachodnim i na Mazurach. W sumie do tej pory, odbyło się już około 400 koncertów. Kilkakrotnie brali udział w programach telewizyjnych i radiowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Na estradzie występowali z wieloma sławnymi artystami z kraju i z zagranicy. Podejmują charytatywną współpracę z Hospicjami, Domami Opieki Społecznej, Pogotowiami Opiekuńczymi, Domami Dziecka, świetlicami, szpitalami i Caritasem.

W listopadzie 2004 roku sześcioletnia wokalistka chóru - Joanna Strembicka reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro w Bolonii we Włoszech śpiewając ze słynnym Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, który był inspiracją do powstania zespołu. Wielu absolwentów Małego Chóru Wielkich Serc rozwija dalej swoją przygodę muzyczną zakładając swoje zespoły, biorąc udział w programach telewizyjnych, komponując swoje utwory lub służąc swoim talentem w inny sposób. W 2006 roku kilku absolwentów założyło też zespół „Płomień Nadziei”, który jest kontynuacją działalności chóru w wersji młodzieżowej. Dzieci z Małego Chóru Wielkich Serc pragną mówić innym o Bogu i o ludzkich sprawach. Robią to w sposób bardzo spontaniczny, typowy dla najmłodszych, dając słuchaczom dużo radości i dostarczając refleksji nad problemami życia.Dyskografia: „Dialog” - 1998, „Kocham” - 2000, „Kolędy i niespodzianki” - 2001, „Wielkanoc” - 2003, „Misja” - 2003, „Piosenki wybrane”– 2004, ”Nadzieja” – 2007, „Wolność” - 2010, "Światło" - 2014. Składanki: „Hulajnogą do Boga” – 2004 (wydawca: „Nasz Dziennik” 3 piosenki), „Mały Chór Wielkich Serc Piosenki Wybrane” – 2004 (wydawca: „Fundacja Nasza Przyszłość” 19 utworów), „Czytajmy razem Anioła Stróża” – 2005 (wydawca: „Anioł Stróż” 2 utwory), „Łódź miasto przyjazne rodzinie” – 2007 (wydawca: Centrum Służby Rodzinie w Łodzi na IV Światowy Kongres Rodzin w Warszawie. 21 utworów), „Na wyspie Pana Boga” – 2007 (wydawca: „Nasz Dziennik”. 21 utworów, nakład 50 000 egzemplarzy). „Mały Chór Wielkich Serc” jest otwarty na zaproszenia i chętnie przyjedzie do każdego zakątka Polski, a może nawet i świata, aby dawać radość ludziom i chwalić Pana. „Pokój i dobro!”

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=10607

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie