Informacje25 czerwca 2016, 09:00,

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Równo za miesiąc, w sobotę 25 czerwca 2016 r. w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z I Biegu Konstancińskiego:


Zmotywowani pozytywną reakcją społeczności biegaczy i mieszkańców Konstancina, organizatorzy postawili sobie za cel przygotowanie kolejnych, jeszcze lepszych i większych imprez biegowych. W tym roku zrealizowali I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II, w którym pobiegło 590 osób, a bieg ukończyły 543 osoby, które w dużej ilości deklarowały chęć startu 25 czerwca 2016 r. w Biegu Konstancińskim. Relację z wydarzenia można obejrzeć w Kąciku Biegacza w TVP 3 Lublin: http://lublin.tvp.pl/25356280/15-maja-2016

Ambasadorami biegu są znani, utalentowani sportowcy z wielkimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej: Dariusz „Tiger” Michalczewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Paweł Skrzecz. Niektórzy zadeklarowali bardzo aktywny udział w wydarzeniu i start w biegu. Kto wie? Może w tym roku pobiegniecie z Mistrzami Świata?

Poza wspomnianą grupą sławnych, uznanych sportowców, w gronie Ambasadorów są również regularnie biegający zawodnicy: Anna Stegner, prowadząca fanpage Bieganie Pisane Wierszem, Jarosław Rupiewicz prowadzący blog RunJaroRun, Hubert Mohamed Kred – Amator Runner, zespół Biegaj pod Okiem Trenera, prowadzony przez Biegowego Wariata – Artura Kobuszewskiego oraz zespół Mamy Ruszamy, prowadzony przez Ilonę Brusiło.

Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie

Przygotowana została trasa o dystansie 10 km, atestowana przez PZLA, wiodąca przez aleję główną parku oraz urokliwe uliczki Konstancina. Dobrana godzina startu biegu idealnie wpasowuje się w ciepłą końcówkę czerwca. Zawodnicy wystartują o 10:00 z okolic Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” i będą mieli dokładnie 1h 30min na przebiegnięcie trasy.

Na spragnionych zawodników czekać będzie woda Żywiec Zdrój, podawana na trasie przez wolontariuszy i kibiców w punktach z wodą. Zadbano również o profesjonalny pomiar czasu, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców w kategorii open, open wśród mieszkańców Konstancina, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie oraz w specjalnej kategorii Olimpijskiej. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe, fundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Wszyscy startujący, którzy ukończą bieg otrzymają medale.

Po ukończonym biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w specjalnie przygotowanej strefie grilla Kamis, w miasteczku biegacza. Pysznych potraw z grilla będą mogli również skosztować kibice oraz goście miasteczka biegacza.

Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach, dla których rozstawiona zostanie STREFA ZABAW ŻYWIEC ZDRÓJ, w której znajdą się duże zabawki dmuchane – mega zjeżdżalnia, mega piłkarzyki, zamek oraz bramka. Dzieci będą mogły miło spędzić czas pod okien jednego z rodziców oraz opiekunek poszczególnych zabawek.

Biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy z bogatą zawartością, która z tygodnia na tydzień stale się powiększa. Cena pakietu wynosi 60 zł brutto. Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz burmistrza Konstancina – Jeziorny Kazimierza Jańczuka.

Patronat medialny nad imprezą objęli: telewizja Polsat News, dziennik „SuperExpress” , portale TreningBiegacza.pl oraz FestiwalBiegow.pl.

Wszystkich aktywnie spędzających czas zapraszamy 25 czerwca 2016 r. do startu w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego.

Aby być na bieżąco z wydarzeniem, zaglądajcie na fanpage oraz stronę:
Fanpage: https://www.facebook.com/biegkonstancin/?fref=ts
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/164418190627548/
Strona: http://www.biegkonstancin.pl/
Zapisy: http://frslublin.pl/biegkonstancinski/
Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” na: http://czwartki.pl/
Więcej informacji na temat DEM’a Promotion Polska na: http://dema.com.pl/
Promocja, współpraca przy biegu: Daniel Milewski - d.milewski@dema.com.pl

Przeczytaj też: Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 maja 2016, 19:00,

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - szansą na zrównoważany rozwój Józefosławia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie, wspólnie ze stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław, organizują w dniu 25 maja 2016 roku o godz. 19.00, seminarium pt.: "Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - szansą na zrównoważany rozwój Józefosławia".

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - szansą na zrównoważany rozwój Józefosławia

Program seminarium przedstawia się następująco:
1. Spojrzenie na Józefosław - jak zmieniała się nasza miejscowość na przestrzeni ostatnich 20 lat.
2. Z p. Danielem Putkiewiczem, wiceburmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno porozmawiamy o strategii rozwoju gminy, jakie gmina ma mechanizmy aby rozwój stymulować i kontrolować, o tym po co uchwala się plany, jak wygląda procedura ich uchwalania.
3. Z p. Tomaszem Majdą, dr arch., wiceprezesem Towarzystwa Urbanistów Polskich, porozmawiamy o tym, jaki powinien być dobry plan zagospodarowania przestrzennego, co oznaczają jego poszczególne zapisy, jakie wyzwania stoją przed projektantem planu dla Józefosławia.
4. Z p. Michałem Kubasiewiczem, prezesem firmy MAK DOM, budującej domy w Józefosławiu, porozmawiamy o jego spojrzeniu dla mpzp, jakie widzi możliwości i ograniczenia w inwestowaniu, jakie są potrzeby jego klientów, jakie mogą być oczekiwania inwestorów wobec gminy.
5. Z p. Joanną Gralą, pośrednikiem nieruchomości, porozmawiamy o rynku nieruchomości w Józefosławiu, kto szuka nieruchomości w naszej okolicy, jak wygląda oferta, jak zmieniają się potrzeby kupujących, czy mieszkańcy Józefosławia chcą mieszkać dalej w Józefosławiu.
6. Z p. Barbarą Fatygą, prof. UW, badaczem kultury, porozmawiamy o strukturze społecznej podmiejskich miejscowości, o budowaniu lokalnej tożsamości, konfliktach społecznych i sposobie ich rozwiązywania, o komunikacji społecznej i budowania zaufania do siebie nawzajem.
7. Z p. Zdzisławem Lisem, Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczna chcemy porozmawiać o wyzwaniach związanych z dynamiczną urbanizacją gminy, ale udział Pana Burmistrza w naszym seminarium stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Na koniec przewidujemy sesję pytań do panelistów. Seminarium ma charakter edukacyjny i stanowi wprowadzenie w temat planowania i ładu przestrzennego, w związku z trwającymi pracami nad nowym MPZP dla Józefosławia. Miejsce: ZSP Józefosław, ul. Kameralna 11

Serdecznie zapraszamy
Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie