Informacje13 sierpnia 2012, 00:00,

Idzie żołnierz borem, lasem... - zapraszamy na spotkanie z pieśnią w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym z okazji obchodów 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej i święta Wojska Polskiego, podczas którego będzie wspólne śpiewanie piosenek i pieśni wojskowych z okresu I i II wojny światowej. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia 2012 roku o godz 16.00, na terenie boiska KS Hubertus przy ulicy Białej Brzozy w Zalesiu Górnym. Organizatorzy przygotowali z tej okazji specjalny śpiewnik, który otrzymają wszyscy uczestnicy wydarzenia. Uroczystość odbędzie się pod honorowym patronatem Krzysztofa Jaraczewskiego - Dyrektora Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Idzie żołnierz borem, lasem... - zapraszamy na spotkanie z pieśnią w Zalesiu Górnym

Dziesiąte spotkanie ma uczcić jedno z najważniejszych w historii Polski wydarzeń – Bitwę Warszawską 1920 roku. Była to bitwa ważna dla nowego państwa polskiego, obrona świeżo odzyskanej niepodległości. Zwycięstwo pozwoliło na tworzenie państwa i jego instytucji. Dzięki temu obywatele polscy rozpoczęli budowanie swojego życia po stu dwudziestu trzech latach Polski bez państwa. W tym dniu obchodzimy także Święto Wojska Polskiego, które odegrało w naszych dziejach wielką rolę. Piosenka towarzyszyła żołnierzom zawsze. My przypomnimy sobie niektóre z nich. - Ewa i Sławek Kozłowscy, Mirosława i Grzegorz Nowikowie, Basia i Stanisław Szczycińscy.

- To bardzo cenne, że umiemy docenić rolę żołnierzy w historii naszej ojczyzny. Potrafimy także bez nadmiernego patosu, z radością czcić pamięć bohaterów, którzy poświęcali życie dla wolności i niepodległości Polski. Często proste pieśni i piosenki powstające w żołnierskich sercach dodawały sił i pozwalały zapomnieć o trudach, a choć przez chwilę myśleć o przyszłości. Cieszmy się więc, że darowali nam wartości i korzystajmy z nich jak najlepiej - napisał w słowie wstępnym do śpiewnika prof. Janusz Cisek, Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Opracowanie muzyczne pieśni, akompaniament oraz przygotowanie Chórów (połączone Chóry Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego i Parafii Św. Huberta w Zalesiu Górnym Accentus) - Stanisław Szczyciński. Idzie żołnierz borem, lasem... - śpiewnik okolicznościowy na dziesiąte Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym: śpiewnik (.pdf)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje14 sierpnia 2012, 00:00,

Obchody Święta Wojska Polskiego Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Kalwarii oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria zapraszają wszystkich mieszkańców, na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w najbliższą środę 15 sierpnia 2012 roku w Górze Kalwarii.

OBCHODY ŚWIęTA WOJSKA POLSKIEGO W GÓRZE KALWARII

Święto Wojska Polskiego program uroczystości:

9.40 - zbiórka pocztów sztandarowych przed Ratuszem Miejskim;
9.45 - przemarsz pocztów sztandarowych do Kościoła Parafialnego;
10.00 - uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy poległych za Ojczyznę;
11.00 - przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego:
- podniesienie flagi państwowej;
- odegranie hymnu państwowego;
- przemówienie okolicznościowe;
- złożenie kwiatów;
- zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie