Informacje27 lutego 2015, 19:36,

Ida z Oskarem wraca na ekrany kin sieci Multikino

Wielki sukces Idy Pawła Pawlikowskiego. Film zdobył Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, a w dniach od 27 lutego do 5 marca będzie można zobaczyć go we wszystkich kinach sieci Multikino. Sprawdź repertuar na www.multikino.pl

Ida z Oskarem wraca na ekrany kin sieci Multikino

Noc z 22 na 23 lutego była szczególna dla polskiego kina. Po raz pierwszy w historii złota statuetka w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" przypadła dla naszego kraju za film „Ida” Pawła Pawlikowskiego. A w dniach od 27 lutego do 3 marca będzie można zobaczyć go na ekranach kin sieci Multikino www.multikino.pl.

IDA - Polska 1962 r. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną.Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć, dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn tego sąsiada, Feliks. Utrzymuje on, że nie wie, gdzie jest jego ojciec, ale Wanda, sędzia w stalinowskich czasach, za pomocą swoich metod wydobywa od niego informacje.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=31&t=10926
Informacje28 lutego 2015, 14:00,

Kolorowe sny - wernisaż wystawy prac Izabeli Laubsztejn w galerii Impresja

W nowym roku zaczyna nową serię wydarzeń galeria Impresja. Od grudnia działa też Karczma (www.smacznachata.pl). Serdecznie zapraszamy na degustację dań kuchni polskiej. W sobotę 28 lutego 2015 roku o godz. 14:00 odbędzie się w Impresji otwarcie wystawy prac malarskich Izabeli Laubsztejn. Serdecznie zapraszamy! Anna Listopadzka

Kolorowe sny - wernisaż wystawy prac Izabeli Laubsztejn

Kilka słów od autorki... URODZIŁAM SIĘ W WARSZAWIE, UKOŃCZYŁAM WYŻSZĄ SZKOŁĘ EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE NA WYDZIALE ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU. JESTEM PROJEKTANTKĄ OGRODÓW LECZ OBECNIE ZAJMUJE SIĘ MALARSTWEM SZTALUGOWYM I NAŚCIENNYM. MALARSTWO JEST MOJA PASJĄ I RADOŚCIĄ. PRACUJE GŁÓWNIE W TECHNICE OLEJNEJ I AKRYLOWEJ. TWORZĘ OBRAZY NA PŁÓTNIE NACIĄGNIĘTYM NA BLEJTRAM I NA PŁYTACH. OBRAZY SA DUŻEGO FORMATU ALE TWORZĘ TEŻ MAŁE PRACE.STOSUJE ROŻNE TECHNIK , UŻYWAM SZPACHLI ,GRUBYCH PĘDZLI I CZĘSTO MALUJĘ PALCAMI, TO POŁĄCZENIE DAJE INTERESUJĄCY EFEKT. OBRAZY SĄ FAKTUROWANE. TEMATY MOICH PRAC CZERPIĘ Z OTOCZENIA I MOICH OBSERWACJI . BRAŁAM UDZIAŁ W KONKURSIE MALARSKIM W GALERII ZADRA. W GALERII ZADRA ODBYŁA SIĘ RÓWNIEŻ MOJA AUTORSKA WYSTAWA.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=6585