Informacje10 grudnia 2016, 10:00,

I Zalesiański Turniej Scrabble

Seniorzy z Inicjatywą zapraszają na pierwszy turniej scrabble w Zalesiu Górnym, który odbędzie się 10 grudnia 2016 roku w godzinach 10:00 - 16:00. Turniej gry w scrabble dla uczestników od lat 10 do 110. Zapisy do turnieju na stronie www.pfs.org.pl lub mejlowo: dorota@umysl.org lub telefonicznie 608 435723 albo też do godz. 9.30 w dniu turnieju. Wstęp wolny. Liczba grających ograniczona do 40 - decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają: sprzęt do gry, nagrody, odznaki pamiątkowe oraz poczęstunek.

ZALESIAŃSKI TURNIEJ SCRABBLE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

– Wiemy, że wiele osób lubi grać w scrabble i szuka możliwości zagrania z osobami spoza kręgu swoich najbliższych znajomych. Mamy też nadzieję, że rozpoczniemy serię tego rodzaju międzypokoleniowych spotkań przy planszy – mówi Julita Gopsz-Stasiak, liderka i koordynatorka programu "Seniorzy z Inicjatywą".

Uczestnictwo w Turnieju jest bezpłatne. Turniej ma charakter amatorski. Wyklucza się udział zawodników notowanych na Liście Rankingowej Polskiej Federacji Scrabble. W turnieju może wziąć udział max 40 zawodników - decyduje kolejność zgłoszeń. W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy od lat 10 do 110. Zapisy do turnieju są możliwe poprzez formularz na stronie www.pfs.org.pl lub zgłoszenie do sędziego najpóźniej na pół godziny przed rozpoczęciem turnieju. Turniej zostanie rozegrany w godzinach 10-15.

ZALESIAŃSKI TURNIEJ SCRABBLE

W tym czasie odbędą się 4 rundy. – Scrabble kształtują nawyk samodzielnego myślenia i pobudzają ciekawość. Są alternatywą wobec wszechobecnej komercji i obroną przed przytłaczającym konsumpcjonizmem. To gra o ogromnych walorach edukacyjnych. W atrakcyjny sposób ułatwia zrozumienie zawiłości językowych a jednocześnie jest świetnym ćwiczeniem sprawności rachunkowej – przekonuje Dorota Zielińska z Fundacji "Umysł", która od kilku lat promuje grę w scrabble wśród dzieci i młodzieży.

Na I Zalesiański Turniej Scrabble zapraszają "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół W Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł".

Informacje6 grudnia 2016, 20:25,

Trudne warunki na drogach - Policja apeluje o rozwagę

Opady śniegu, odwilże i nocne przymrozki nie są sprzymierzeńcami kierowców. W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach, policjanci z piaseczyńskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i jazdę z prędkością dostosowaną do otoczenia i warunków atmosferycznych panujących w danej chwili na drogach.

TRUDNE WARUNKI NA DROGACH - POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ

Panujące obecnie warunki drogowe nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Po mroźnych dobach przychodzi nagle odwilż i duże opady śniegu, a jak przewidują prognozy niewykluczone są opady deszczu. Jezdnia staje się mokra, zalega na niej błoto pośniegowe. Należy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się przymrozek, który sprawi że nagle zrobi się bardzo ślisko.

W takiej sytuacji należy zachowywać szczególną ostrożność i zachować odpowiednie odstępy od poprzedzających pojazdów, co jest ważne przy hamowaniu. Najważniejszym jednak wyznacznikiem bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni jest jazda z dostosowaną do warunków zewnętrznych – odpowiednią prędkością.

Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby w czasie zmieniającej się aury zachowali maksimum ostrożności podczas manewrów na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do kolizji, a nawet wypadku drogowego.

Policyjne rady mają przypomnieć kierowcom, że nagła zmiana pogody, opady śniegu i przymrozki, mają jeszcze bardziej wzmóc ich czujność oraz koncentrację.