Informacje27 sierpnia 2008, 00:00,

I Ty możesz zostać aktorem w Galerii Auchan Piaseczno

I Ty możesz zostać aktorem! Pod tym hasłem odbędą się w Galerii Auchan w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 46 warsztaty teatralne dla dzieci. Przez dwa weekendowe dni od 30 do 31 sierpnia 2008 roku, Galeria Handlowa Auchan Piaseczno stanie się sceną, na której każdy będzie mógł wykazać się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Profesjonalni aktorzy wystawią spektakle teatralne. Między innymi poprowadzą ćwiczenia, nie tylko z zakresu dykcji czy impostacji głosu, ale także dotyczące interpretacji aktorskiej i elementów pantomimy. A więc będą podstawy poruszania się po scenie i wyrażania emocji poprzez ciało. Warsztaty teatralne, urozmaicone zostaną pokazami rekwizytów teatralnych, w tym różnych rodzajów lalek. Dzieci, poznają zasady gry kukiełkami, spróbują się nimi posługiwać i wraz z aktorami odegrają krótkie scenki.

I Ty możesz zostać aktorem – warsztaty teatralne w Galerii Auchan Piaseczno
kliknij, aby powiększyć plakat warsztatów

Drugi dzień zakończy prezentacja scen i etiud teatralnych, przygotowanych samodzielnie przez młodzież, oczywiście pod okiem prowadzących, według ich własnego pomysłu i scenariusza. Warsztaty teatralne w Galerii Handlowej Auchan w Piasecznie, będą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat teatru i sztuki aktorskiej czy wypróbowania własnych możliwości, ale także niesamowitą zabawą, którą gwarantuje ogrom ciekawych konkursów przygotowanych przez organizatorów. Na każdego uczestnika czekają nagrody – przybory szkolne i dużo więcej... Serdecznie zapraszamy na weekendowe warsztaty teatralne do Galerii Handlowej Auchan Piaseczno.
autor/źródło: Magdalena Bartkowiak - Parasol Media Communication

Informacje28 sierpnia 2008, 00:00,

Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej Siatkówki Plażowej

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria poinformował, że w najbliższą sobotę odbędą się dwa turnieje sportowe na terenie gminy. Pierwszy z nich to Turniej Piłki Nożnej, natomiast drugi: Turniej Siatkówki Plażowej. Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, odbędzie się w sobotę 30 sierpnia 2008 roku o godz. 10:00, na stadionie w Krzakach Czaplinkowskich. Do turnieju siatkówki, zostanie zakwalifikowanych 16 par. Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila: nadstal@nadstal.waw.pl Zgłoszenia przyjmowane będą także do godz. 9.30 w dniu turnieju (jeśli nie będzie wcześniej kompletu). Wpisowe do turnieju 20 zł od pary. System rozgrywania turnieju uzależniony od ilości drużyn.

Tego samego dnia, 30 sierpnia 2008 roku na stadionach w Górze Kalwarii i Krzakach Czaplinkowskich odbędzie się również Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Do turnieju zostanie zakwalifikowanych 16 drużyn wg kolejności zgłoszeń. Zebranie organizacyjne i losowanie odbędzie się 28 sierpnia 2008 r. (czwartek) o godz. 18.00, na stadionie miejskim w Górze Kalwarii. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych turniejach sportowych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria