Informacje15 czerwca 2012, 00:00,

I Powiatowy Festiwal Książki w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego zaprasza w najbliższą niedzielę 17 czerwca 2012 roku w godz. 12.00 - 18.30 na I Powiatowy Festiwal Książki, który odbędzie się w Parku Miejskim w Piasecznie. Będzie to impreza promująca czytelnictwo w powiecie piaseczyńskim, podkreślającą rolę książki i biblioteki w rozwoju kultury. W imieniu organizatorów zapraszam do lektury i zabawy w otoczeniu zieleni piaseczyńskiego Parku.

TYTU£

Powiatowy Festiwal Książki program:

- występy grup szkolnych (zespoły muzyczne i taneczne, kabarety, konkursy, loterie i zabawy),
- występy grupy pasjonatów książki m.in. Moliki Książkowe i Klub Poszukiwaczy Słowa,
- występ zespołu Czerwieńsza Strona Jabłka (www.myspace.com/czerwienszastronajablka),
- spotkanie z lokalnymi pisarzami i poetami,
- kiermasz książkowy,
- akcja „Oddaj / wymień / zdobądź!” – alejka z książkami, grami i zabawkami,
- poradnictwo logopedyczne,
- kurs szybkiego czytania.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 czerwca 2012, 00:00,

Koncert jazzowy Piotra Grudzińskiego Quartet

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert jazzowego zespołu: PIOTR GRUDZIńSKI QUARTET, który odbędzie się w najbliższy piątek 15 czerwca 2012 roku o godz. 20.00, w sali kinowej Ośrodka Kultury (ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii). Wstęp kosztuje 10 zł. Zapraszam na koncert.

Zespół PIOTR GRUDZIńSKI QUARTET tworzą: Piotr Grudziński (gitara), Daniel Orlikowski (trąbka), Darek Świtalski (gitara basowa), Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).Repertuar kwartetu opiera się w głównej mierze, na autorskich kompozycjach lidera grupy – Piotra Grudzińskiego. W programie usłyszeć można również standardy jazzowe, w zaskakującej, pełnej świeżości interpretacji. Autorska twórczość Piotra Grudzińskiego, jest tak różnorodna, jak muzyczne zainteresowania kompozytora.

To swoista synteza stylistyk, w której choć najsilniej odczuwalne są wpływy jazzu, to słyszalne są również nawiązania do muzyki pop czy latynoskiej. Projekt "Przestrzeń", to próba zmierzenia się z różnymi muzycznymi obszarami, poczynając od tych niezwykle subtelnych, przejrzystych i uporządkowanych, aż po te, nieprzewidywalne i pełne ekspresji. Dopełnieniem jest melodyka, którą gitarzysta traktuje priorytetowo, zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i improwizacyjnej. Całość, zaś, spaja gra doświadczonych muzyków. Przemyślane partie gitary, liryczne solówki trębacza i solidna podstawa rytmiczna, to tylko niektóre cechy, prowokujące do odkrywania nowych, muzycznych światów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria