Informacje6 stycznia 2015, 17:08,

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych

Szanowni Państwo, już wkrótce (15 stycznia 2015 roku) w dawnej kaplicy przy Kościele Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbędzie się I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych. Obserwując ogromne zainteresowanie piaseczyńskich przedszkoli udziałem we wszelkich imprezach promujących twórczość najmłodszych, takich jak Eko festiwal, Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKa, czy akcje Rynek, pragniemy stworzyć kolejną imprezę, która – mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszego miasta.

Każde przedszkole publiczne czy nie, przygotowuje spektakl na Boże Narodzenie. Często nie są to tradycyjne jasełka gdyż w wielu przedszkolach kształcą się dzieci z różnych krajów i kultur, a placówki te pragnąc uszanować ich odrębność wybierają do prezentacji tematy nie tylko religijne. Dlatego przegląd nasz ma być Przeglądem Spektakli Zimowych.

Prezentacja różnych form i tematów pozwoli najmłodszym poznać polską tradycję, ale i różnorodność kultur. Przegląd ma na celu prezentację twórczości przedszkolnej, wymianę doświadczeń, doskonalenie w dziedzinie teatru małego aktora poprzez omówienie spektakli z profesjonalnym jury i warsztaty. Ponadto na uczestników czekają fantastyczne nagrody.

W składzie jury zasiądą:
Monika Iwanow - reżyser, aktorka, instruktor
Patrycja Karpiel - instruktor, pedagog, teatrolog
Justyna Biernadska - tancerka, instruktor, choreograf
Katarzyna Niemyjska - właściciel Przedszkola Świat Bajek.

W ramach Festiwalu będą mogli Państwo obejrzeć fantastyczne spektakle zimowe, a swój udział potwierdziły już następujące placówki: dwie grupy z Akademii Przedszkolaków, Przedszkole ABC, Przedszkole Fantazja, Przedszkole Nutka z Nowej Iwicznej oraz Przedszkole Zebra. Wciąż czekamy na ostatnie zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Niepubliczne Przedszkole Świat Bajek, Parafia w Józefosławiu. Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Zdzisław Lis, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie.

Informacje9 stycznia 2015, 18:00,

Wieczór karnawałowych okazji w Centrum Handlowym Auchan

Jak co roku, tuż po świętach rozpoczyna się czas wielkich wyprzedaży. Karnawałowe obniżki cen czekają również na gości Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. Już w najbliższy piątek w galerii handlowej Auchan odbędzie się Wieczór okazji, podczas którego będzie można skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję rabatów i obniżek cen.

Wieczór karnawałowych okazji w Centrum Handlowym Auchan

„Wieczór okazji” przygotowano z myślą o wszystkich, którzy chcieliby uzupełnić swoją zimową garderobę lub zakupić kreację na karnawałową zabawę. W najbliższy piątkowy wieczór butiki Centrum Handlowego Auchan Piaseczno przygotowały dla gości galerii liczne rabaty i atrakcyjne promocje. W wybranych sklepach galerii po niespotykanie niskich cenach, będzie można zakupić kreacje z jesienno-zimowej kolekcji.

Promocyjne ceny, to nie jedyna atrakcja, jaka czeka tego wieczoru na klientów galerii handlowej Auchan. Ci, którzy najszybciej „upolują” okazję, będą mieli dodatkowo szansę na zdobycie prezentów, przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Wystarczy, że w godzinach 18.00 – 21.00 zrobią zakupy w butikach galerii handlowej. Za zebranie paragonów potwierdzających zakupy za minimum 100 złotych, będzie można otrzymać parasol, a za zakupy za minimum 200 złotych ręcznik kąpielowy. Ci, którzy zrobią zakupy za minimum 300 złotych będą mieli szansę otrzymać termos, przydatny podczas zimowych podróży.

Ducha karnawałowej rywalizacji obudzi fakt, że podczas zabawy obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. O zdobyciu prezentów decyduje zatem kolejność zgłoszeń, a ich liczba jest ograniczona. Pierwszy w nowym roku „Wieczór okazji” odbędzie się w piątek 9 stycznia 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie w godzinach 18.00 – 21.00.