Informacje21 lipca 2008, 00:00,

Hymny o Świętych Polskich koncert zespołu Bornus Consort

Proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola z okazji odpustu parafialnego, zapraszają na koncert zespołu BORNUS CONSORT - jednego z najwybitniejszych w Polsce zespołów, zajmujących się średniowieczną polifonią wokalną. Bornus Consort zaprezentuje: HYMNY O ŚWIęTYCH POLSKICH (śpiewy gregoriańskie). Koncert zespołu Bornus Consort, odbędzie się we wtorek 22 lipca 2008 roku, o godzinie 18:30 w Kościele w Magdalence.

HYMNY O ŚWIęTYCH POLSKICH ŚPIEWY GREGORIAńSKIE

Bornus Consort to najbardziej znany polski zespół wokalny muzyki dawnej. Muzycy wykonują pieśni w duchu tradycji, nie starając się jej zmieniać. Stosują natomiast własne indywidualne środki prowadzenia poszczególnych głosów, w pełni świadomi integralności ukończonej formy. Przy niezwykłym kunszcie i wielkim doświadczeniu zebranych tu śpiewaków, muzyka zyskuje niezwykły charakter i zadziwia swym pięknem. Zespół Bornus Consort występuje w składzie: Marcin Bornus-Szczyciński, Robert Pożarski, Mirosław Borczyński i Robert Lawety. Są to ludzie wyspecjalizowani w tradycyjnym śpiewie liturgicznym, zwłaszcza chorale gregoriańskim. Zespół Bornus Consort czerpie inspiracje z najstarszych źródeł muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na wtorkowy koncert zespołu Bornus Consort w Magdalence.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje18 lipca 2008, 00:00,

Karambol i gigantyczne korki na trasie Piaseczno Warszawa

Dziś, na ulicy Puławskiej na wysokości Pyr (trasa Piaseczno Warszawa), doszło do zderzenia 4 samochodów. Do wypadku doszło około godziny 6:00 rano. Cała część jezdni z Piaseczna w kierunku Warszawy, była zablokowana do godz. 8:00. Trzy osoby zostały ranne. W miejscu wypadku utworzył się potężny korek, który nie jednemu mieszkańcowi podwarszawskich miejscowości dał się we znaki. Pierwsi o wypadku poinformowali internauci, pisząc na Kontakt TVN24, z którego m.in. pochodzi poniższe zdjęcie.

Karambol gigantyczne korki na trasie Piaseczno Warszawa

Jak powiedziała Dorota Tietz ze Stołecznej Policji, kierowca Seata jadącego w kierunku Piaseczna zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę centrum Renault. Na samochody najechały następnie dwa Volkswageny. Kierowca i pasażerka Seata oraz kierowca Renault trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Więcej informacji i zdjęć, znajdziecie w portalu TVN24: www.tvn24.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno