Informacje26 lutego 2014, 00:00,

Housepital ósma impreza house w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na sobotni koncert Housepital w Piasecznie. Na scenie w sali koncertowej Centrum Kultury w Piasecznie, położonej przy ulicy Kościuszki 49 będzie miała miejsce impreza klubowa, na której będzie królować muzyka House. W pierwszą sobotę marca tj.: 1 marca 2014 roku od godziny 19.00, będzie grało siedmiu Dj'i (Thomas Cloud, Martin Rosa, Cast Away, Sick, Rico, Slim & Art Nou), którzy mają dużo do zaoferowania i będą chcieli pokazać z całych sił na co ich stać. Wejście: 10 zł. Housepital jest to projekt, który promuję i daję okazję do imprezowania w kulturalnej atmosferze. Zapraszamy na Housepital!

Housepital ósma impreza house w Piasecznie

Time Table na sobotę:
19.00 - 20.30: Art Tekk b2b Slim
20.30 - 21.30: THOMAS CLOUD
21.30 - 22.30: Sick b2b Rico
22.30 - 23.00: Martin Rosa b2b Cast Away

GWIAZDA WIECZORU:
THOMAS CLOUD - Miłośnik muzyki, DJ oraz Producent z Warszawy. Pomysłodawca oraz organizator cyklu eventów "We Love Swedish House". Artysta Sunrise Festival 2013. Na jednej scenie m.in. z: Axwell, Sebastian Ingrosso, Alesso, Dada Life, Showtek, W&W, Ummet Ozcan, Jochen Miller, Eddie Thoneick, Norman Doray, Thomas Gold, Kryder, Jordy Dazz, Danny Avila, Marcus Schossow, Sebastien Drums, Robin S, Michael Canitrot, Syke'n'Sugarstarr, DBN, Jewelz, Marc Van Linden, Martijn Ten Velden, Melanie Morena, Tom Swoon, Till West, Yass i wielu innych! Pierwsze lata kariery Thomasa Cloud'a były związane przede wszystkim z muzyką Hip Hop i Turntablism'em. Thomas szybko zdobył uznanie klubowiczów, rozkręcając imprezy w całym kraju jak i zagranicą oraz zajmując wysokie miejsca w zawodach turntablistycznych . Najlepszym dowodem jego wysokiej klasy są zdobyte przez niego tytuły: Mistrzostwo Polski Dj’ów ITF (International DJ Federation) / IDA (International Dj Association) 2010, 5. miejsce podczas Finałów Mistrzostw Świata oraz Dwukrotne 1. miejsce podczas corocznej bitwy Bruk DJ Battle, odbywającej się w ramach Festiwalu Sztuki i Kultury Ulicznej Bruk 2008/2009. Uznany w środowisku za najlepiej zapowiadającego się DJ'a młodego pokolenia, Thomas Cloud wciąż się rozwijał, pozostając otwartym na różne style i gatunki muzyczne. Z czasem zaowocowało to zmianą wizerunku i pseudonimu. Od 2011 roku Thomas gra i tworzy mocny, progresywny House, Electro House oraz większość jego produkcji charakteryzuje szwedzki styl. www.thomascloudofficial.com

MARTIN ROSA - Dj urodzony 13 czerwca 1991 roku, od zawsze zamieszkały i związany z Piasecznem. Pomysłodawca i inicjator projektu Housepital. Organizator i prowadzący wiele różnego rodzaju imprez. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji na kierunku ,,realizacja dźwięku", z którym wiąże przyszłe życie. Swoją muzykę kieruje głównie do ludzi młodych, jego specjalizacją są dźwięki Progressive House, Electro House i Dirty Dutch. Kiedyś zafascynowany muzyką Hip Hop'owa, jednak po ustabilizowaniu gustów, od 2006 roku w jego sercu można głównie znaleźć muzykę klubową. W najbliższej przyszłości planuje dalej prowadzić i rozwijać wydarzenie Housepital i otworzyć prywatne studio nagrań. www.facebook.com/martinrosadj

CAST AWAY - Pochodzący z Bolesławca, 20 letni producent, rozpoczął swoją podróż po świecie muzyki już w wieku 6 lat, kiedy na swoje urodziny dostał pierwszy syntezator. Jak każde, ambitne dziecko, zaczął eksperymentować z instrumentem, natomiast już 2 lata później, odkrył prosty program do aranżacji - eJay i od tego czasu, cała historia z elektroniczną muzyką się zaczyna. Przemierzając długą drogę po świecie przeróżnych elektronicznych brzmień, od najprzyjemniejszych do najcięższych, ustosunkował swe gusta i ostatecznie, stworzył swoje artystyczne alter ego - Cast Away, produkując Progressive House z elementami muzyki Trance, dodatkowo wzbogacając brzmienie o prawdziwe instrumenty akustyczne, która z pewnością potrafi niewiarygodnie oczarować słuchacza. jego pierwsza EP'ka, pod tytułem "Departure Lounge / Rainbow Above Skies", została wydana przez Polski imprint - Soundwaves. Dziś, jego produkcje są wydawane przez uznane w środowisku muzyki Trance labele, takie jak LW Recordings, Inov8 Recordings czy Alter Ego Music. Do 2011 prowadzi swoją własną wytwórnię Terminal Music, wraz z dwoma przyjaciółmi, tj. - Controlwerk (Kuba Heliński) oraz Reiklavik (Bartek Szczurek), która na swoim koncie posiada już wielke sukcesy i uznanie najlepszych artystów i DJ'i w tym fachu. Jego produkcje były wspierane między innymi przez takich artystów jak Dash Berlin, Gabriel Batz, Jaytech, Martin Roth, Matt Darey, LTN, The Blizzard, Mark Pledger,The Flyers & Mike Sonar. www.facebook.com/castawayofficial

SICK - 23 lata. Przygodę z Dj'ką zaczął już w podstawówce, prowadząc pierwsze dyskoteki szkolne. Wraz ze wzrostem wieku i umiejętności pasja powiększa się aż po dzisiejszy dzień. Związany głównie z Dj'ką w swoim mieście. Muzyka preferowana: House, Electro House, Dirty House lecz nie zamyka się na żadne brzmienia i szuka inspiracji w każdych dźwiękach. Aktualnie dosyć mocno związany z branżą Dj w Polsce ze względu na charakter wykonywanej przeze mnie pracy jako Product Menager w firmie Denon Dj na całą Polskę.

RICO - Przygoda z muzyką zaczeła się od 6 klasy szkoły podstawowej, wtedy Tomek prowadził swoją pierwszą imprezę. Później wszystko poszło już samo - Konsole kosztowały wtedy ogromne sumy, o których nawet nie śnił, ale nikt nie mógł odebrać mu marzeń. W trakcie technikum otworzył z przyjacielem piracką stację radiową, gdzie powstał pseudonim Rico. Nadali mu ją znajomi po obejrzeniu filmu Madagaskar. Stwierdzili, że ksywka musi być "wybuchowa" i tak już zostało. Gdy skończył 18 lat trafił na praktyki do firmy naprawiającej sprzęt DJ'ski i organizującej eventy. Pracując codziennie po szkole zarobił i kupił pierwszą konsolę DN-2000F. Później przyszedł czas na większy kaliber i kupił Pioneera CDJ-100S, co pozwoliło na zdobycie większych umiejętności. W 2007 zagrał pierwszą dużą imprezę klubową, była to światowa przedpremiera gry Wiedźmin w klubie M25. Oprócz muzyki klubowej uwielbia muzykę lat '80 i '90. Grając różne imprezy wiedział, że ludziom podoba się jego dobór muzyki oraz styl, dlatego wieku 20 lat postanowił otworzyć swoją firmę, która zajęła się prowadzeniem imprez. Dziś mając za sobą ponad kilka lat doświadczenia w rytmach klubowych jak i oldies cały czas nie przestaje się rozwijać. To dzięki muzyce ma to co ma i zna tych, których zna.

SLIM - Urodził się 12 czerwca 1981 roku. Muzyką interesuje się od najmłodszych lat. W 2007 roku stawiał pierwsze kroki za konsolą, grając w klubach w Piasecznie, w Warszawie i w Warce. Ulubiony rodzaj muzyki jaki gra to: House, Tech House, Progressive House. Muzyka daj mu wiele radości i tą radość chce przekazać Wam grając swoje sety.

ART TEKK - Od młodzieńczych lat interesuje się muzyką, męcząc sąsiadów głośną muzyką i rozkręcając każdy sprzęt audio. Jako nastolatek zainteresował się muzyką klubową jako bywalec wielu imprez. Czas zrobić coś dla siebie - i tu rozpoczyna się zabawa w DJkę. Początki to housowe imprezy w warszawskich klubach, późnej wspólny kolektyw Play IT Sounds i cykl wielu imprez Electribe Me gdzie królował Tech House i Electro. Rozwija się muzycznie zgłębiając świat Techno oraz Tech House, chce dać innym radość zabawy.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje25 lutego 2014, 00:00,

Piaseczno w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do akcji Listy dla Ziemi 2014 przystąpiło już prawie 200 gmin. W gronie uczestników znalazło się również Piaseczno. Temat 2014: palenie śmieci w piecach domowych. Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja.

Piaseczno w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi 2014


Pisanie listów na finał Od listopada gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu tego roku. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale Listy dla Ziemi to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będą również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Ogólnopolska edukacja Z czym wiąże się udział w akcji Listy dla Ziemi? Z solidną porcją ekologicznej wiedzy i licznymi atrakcjami. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Ponad 300 gmin W akcji pilotażowej Listów dla Ziemi wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży.

Kampanię Listy dla Ziemi dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Daria Urbańska
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie