Informacje26 kwietnia 2013, 00:00,

Housepital czwarta impreza house w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Housepital to projekt, który promuje i daje okazję do imprezowania w kulturalnej atmosferze. W budynku Centrum Kultury, położonym przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie, będzie miała miejsce impreza klubowa, na której będzie królować muzyka House. 27 kwietnia 2013 roku od godziny 19.00 odbędzie się IV edycja Housepital, która jest podsumowaniem wszystkich poprzednich. Będzie na niej grać każdy, kto grał wcześniej i jednocześnie jest to ostatnie spotkanie przed wyjściem w plener 29 czerwca. Zagrają dla Was DJ'e: Martin Rosa, Cast Away, Alexis, Paul R, Emgee Seven i Art Nou. Wstęp 10 zł. Zapraszamy.

HOUSEPITAL CZWARTA IMPREZA HOUSE W PIASECZNIE

HOUSEPITAL TIME TABLE:

19.00 - 19.20 Art Nou
19.20 - 19.40 Paul R
19.40 - 20.00 Emgee Seven
20.00 - 20.20 Martin Rosa
20.20 - 20.40 Cast Away
20.40 - 21.00 Emgee Seven
21.00 - 21.20 Paul R
21.20 - 21.40 Art Nou
21.40 - 22.00 Cast Away
22.00 - 22.30 Alexis
22.30 - 23.00 Martin Rosa

Na IV Housepital zagrają:

Martin Rosa - Dj urodzony 13 czerwca 1991 roku, od zawsze zamieszkały i związany z Piasecznem. Organizator i prowadzący wiele różnego rodzaju imprez. W roku akademickim student ostatniego roku Akademii Filmu i Telewizji na kierunku ,,realizacja dźwięku", z którym wiąże przyszłe życie. Swoją muzykę kieruje głównie do ludzi młodych, jego specjalizacją są dźwięki Progressive House, Electro House i Dirty Dutch. Kiedyś zafascynowany muzyką Hip Hop'owa, jednak po ustabilizowaniu gustów, od 2006 roku w jego sercu można głównie znaleźć muzykę klubową. W najbliższej przyszłości planuje stworzyć własną imprezę i prywatne studio nagrań.
Cast Away - Pochodzący z Bolesławca, 20 letni producent, rozpoczął swoją podróż po świecie muzyki już w wieku 6 lat, kiedy na swoje urodziny dostał pierwszy syntezator. Jak każde, ambitne dziecko, zaczął eksperymentować z instrumentem, natomiast już 2 lata później, odkrył prosty program do aranżacji - eJay i od tego czasu, cała historia z elektroniczną muzyką się zaczyna. Przemierzając długą drogę po świecie przeróżnych elektronicznych brzmień, od najprzyjemniejszych do najcięższych, ustosunkował swe gusta i ostatecznie, stworzył swoje artystyczne alter ego - Cast Away, produkując Progressive House z elementami muzyki Trance, dodatkowo wzbogacając brzmienie o prawdziwe instrumenty akustyczne, która z pewnością potrafi niewiarygodnie oczarować słuchacza. jego pierwsza EP'ka, pod tytułem "Departure Lounge / Rainbow Above Skies", została wydana przez Polski imprint - Soundwaves. Dziś, jego produkcje są wydawane przez uznane w środowisku muzyki Trance labele, takie jak LW Recordings, Inov8 Recordings czy Alter Ego Music. Do 2011 prowadzi swoją własną wytwórnię Terminal Music, wraz z dwoma przyjaciółmi, tj. - Controlwerk (Kuba Heliński) oraz Reiklavik (Bartek Szczurek), która na swoim koncie posiada już wielke sukcesy i uznanie najlepszych artystów i DJ'i w tym fachu. Jego produkcje były wspierane między innymi przez takich artystów jak Dash Berlin, Gabriel Batz, Jaytech, Martin Roth, Matt Darey, LTN, The Blizzard, Mark Pledger,The Flyers & Mike Sonar.


Dj Alexis - Urodzona 17 września 1991 roku. Jej przygodę z graniem rozpoczął przypadek, który szybko przerodził się w pełną emocji przygodę. Od zawsze jej serce zarezerwowane było dla muzyki. Ciągle jeszcze poszukuje swojego ostatecznego brzmienia, ale już teraz Electro House jest najbliższy jej zmysłom. Dotychczas grywała na imprezach okolicznościowych na terenie Piaseczna i okolic. W przyszłości swoim graniem chciałaby rozkręcać imprezy w klubach całej w Polsce.
Paul R - muzyką zafascynowany od czasu, kiedy na piąte urodziny (1992) dostał od DJ'a Bogdana Fabiańskiego pierwszą płytę z muzyką dance. Setki godzin spędzone z magnetofonem podpiętym pod satelitę zapisując nowości z VIVY, zaowocowały zainstalowaniem na PC programu eJay (1998). Chęć zrobienia czegoś więcej niż tylko świadomego słuchania muzyki klubowej spowodowała nieustanne próby nagrywania i modyfikacji dźwięku. Przeżyty epizod z FL Studio (2001) pozwolił w konsekwencji zbliżyć się do obsługi takich programów, jak Logic i Ableton (obecnie). Efekty można poznać na portalu Soundcloud. Uzyskał licencje DJ (2006). Grywał m.in w Hybrydach, Space, Restauracji Gesslera oraz w nieistniejących już miejscach, jak Piekarnia czy Klub Kino w Piasecznie. Jego ulubione style to electro i vocal house.
Emgee Seven - Mateusz Gwiazda, dwudziestoletni Dj i producent muzyczny pochodzący z Kadzidła. Tworzy, aranżuje, komponuje, miksuje od 2007 roku. Od początku pracował na programie Propellerhead Reason, z biegiem czasu rozbudował swój setup i wzbogacił go w inne aplikacje do kreowania brzmienia, edycji dźwięku (takimi jak choćby Sony Sound Forge , Arturia V Minimoog). Kształtuje swoją wyobraźnię muzyczną sięgając po różne gatunki muzyczne: tech house, progressive house, electro house, dubstep, drum'n'bass i in. Od 5 lat mieszka w Warszawie. Na rok objął rezydenturę w Deseo Club, gdzie szlifował swoje umiejętności. Grywał gościnnie w Tabu, K8, Number One i in. Ceni profesjonalizm, dlatego podjął studia w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunku Realizacja Dźwięku. Na warszawskich Bielanach posiada prywatne studio, gdzie tworzy i jednocześnie rozwija swoją pasję do muzyki.
Art Nou - Od młodzieńczych lat interesuje się muzyką, męcząc sąsiadów głośną muzyką i rozkręcając każdy sprzęt audio. Jako nastolatek zainteresował się muzyką klubową jako bywalec wielu imprez. Czas zrobić coś dla siebie - i tu rozpoczyna się zabawa w DJkę. Początki to housowe imprezy w warszawskich klubach, późnej wspólny kolektyw Play IT Sounds i cykl wielu imprez Electribe Me gdzie królował Tech House i Electro. Rozwija się muzycznie zgłębiając świat Techno oraz Tech House, chce dać innym radość zabawy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje24 kwietnia 2013, 00:00,

Wyniki Festiwalu Piosenki Angielskiej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już po raz ósmy na deskach Centrum Kultury zaprezentowała się utalentowana, czerpiąca radość ze śpiewu młodzież, która rywalizowała między sobą w ramach 8. Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Festiwal przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzony został w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał festiwalu, który odbył się w Centrum Kultury 18 kwietnia 2013 roku, wyłonił zwycięzców.

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Laureatami 8 Festiwalu Piosenki Angielskiej zostali:

kategoria SP 1-3:
I miejsce - ZS nr.2 Konstancin - Natalia Szczygielska
II miejsce - SP Słoneczko Mysiadło - Dominik Tarkowski
III miejsce - PSP nr. 72 Piaseczno - Grzegorz Karwasiński
Wyróżnienie - PSP nr 72 Jazgarzewszczyzna - Weronika Głuchowska
Nagroda Specjalna - ZS £azy - Róża Rozy

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

kategoria SP 4-6:
I miejsce: Nowa Iwiczna - Zosia Justyńska
II miejsce: PSP nr 72 Piaseczno - Zuzanna Karwasińska
III miejsce: ZS Złotokłos - Natalia Pawłowska
Wyróżnienie - ZSP Lesznowola - (duet) Michalina Borowiecka i Emilia Dobrzańska
Nagroda Specjalna - ZS nr 3 Konstancin - Milena Burdalska

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

gimnazjum:
I miejsce: ZS Złotokłos -Katarzyna Pułkownik
II miejsce: Gim. nr 4 w Gołkowie - Karolina Piech
III miejsce: ZSP Lesznowola - Dominik Górnicki
Wyróżnienie - Gim. Chylice - Anna Kandyba
Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno - ZS Złotokłos - Katarzyna Pułkownik

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Jury w składzie:
1. Marcin Pendowski (znany polski basista, absolwent UZ na wydziale jazzu),
2. Marcin Maliszewski „Merot” (finalista „Szansy na Sukces”, frontman zespołu The Black Horsemen),
3. Jowita Prażyńska z wydawnictwa Pearson,
4. Monika Witkoś z wydawnictwa Macmillan,
5. Teresa Okrasińska z wydawnictwa Oxford University Press,
6. Paweł Górski z Centrum Kultury.
Jury oceniając poszczególne występy w języku angielskim, brała pod uwagę nie tylko poprawną wymowę i akcent, ale również artystyczne wrażenia.

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Celem imprezy było propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcenie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi. Organizatorem festiwalu była Szkoła Języków Obcych SPOT wraz z Centrum Kultury w Piasecznie. Patronat nad Imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno pan Zdzisław Lis, Starosta Powiatowy pan Jan Adam Dąbek, Mazowiecki Kurator Oświaty, Wojewoda Mazowiecki. Patronat medialny sprawował Kurier Południowy i Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego Powiat-Piaseczynski.info. Fundatorzy nagród: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatowe, Angielskie wydawnictwa Pearson, Macmillan, Oxford University Press, Firmy Book on, Imagine, Iamdance, EBK, Studio Furia.

PIASECZYńSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ
autor/źródło: Redakcja
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie