Informacje2 marca 2011, 00:00,

Honorata Kalicińska - nowa wiceburmistrz w Piasecznie

Z dniem 1 marca 2011 roku, stanowisko II zastępcy burmistrza Piaseczna objęła Honorata Kalicińska, pełniąca do tej pory funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej. Powołanie drugiego wiceburmistrza wiąże się ze zmianami w organizacji urzędu. Do głównych obowiązków nowego zastępcy będzie należał nadzór nad pracą Wydziału Świadczeń Społecznych, Wydziału Polityki Mieszkaniowych, Referatu Spraw Społecznych, Samodzielnego Stanowiska ds. Środków Europejskich oraz Samodzielnego Stanowiska ds. Osób Niepełnosprawnych.

HONORATA KALICIńSKA - NOWA WICEBURMISTRZ W PIASECZNIE

Od 1 marca obowiązuje również nowy schemat organizacyjny urzędu. Do najważniejszych zmian należy utworzenie Referatu Spraw Społecznych, który wydzielony został z dotychczasowego Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej i Spraw Społecznych. Do zadań referatu należeć będzie m.in. współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi oraz obsługa Gminnego Funduszu Alkoholowego.

Z dotychczasowego Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego i Zasobów Mieszkaniowych wydzielone zostały sprawy dotyczące mieszkań komunalnych, które realizowane będą przez Wydział Polityki Mieszkaniowej, z kolei sprawy dotyczące komunalnej infrastruktury technicznej prowadzone będą w zreorganizowanym Wydziale Infrastruktury i Transportu Publicznego (wcześniej Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego).

Burmistrz, zgodnie z kompetencjami, zatrudnił również asystenta oraz doradcę ds. rozwoju gminy, którzy zajmować się będą pracami koncepcyjnymi, będą opiniować i współtworzyć projekty międzywydziałowe oraz pomagać burmistrzowi w tworzeniu wieloletnich planów inwestycyjnych.

Honorata Kalicińska jest mieszkanką żabieńca. Ukończyła turystykę i hotelarstwo z tytułem licencjata oraz podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku administracja funduszami unijnymi. Pełniąc funkcję sołtysa żabieńca wykazała się ambicją i pracowitością, dzięki której pozyskała budynek pod świetlicę „żabi Dołek”, wyremontowała go i z uzyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi zorganizowała kurs języka angielskiego dla dzieci. Jej dokonania dostrzeżono i uhonorowano nadając Pani Honoracie tytuł „Sołtysa Roku 2006”. W kolejnych latach pracowała w starostwie powiatowym na stanowisku inspektora ds. pozyskiwania środków unijnych. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Pani Honorata Kalicińska, startując z pierwszego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości, wybrana została radną.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje2 marca 2011, 00:00,

Punkt Doraźnej Pomocy Lekarskiej w Górze Kalwarii

Wskutek likwidacji Nocnej Pomocy Lekarskiej w Górze Kalwarii, z dniem 3 marca zostaje uruchomiony Punkt Doraźnej Pomocy Lekarskiej, finansowany w całości z budżetu gminy. Punkt zlokalizowany będzie, w tym samym miejscu, gdzie do tej pory funkcjonowała NPL, czyli na terenie DPS-u i działał będzie w: dni robocze w godz. 18:00 - 23:00; soboty, niedziele i święta w godz. 9:00 - 19:00.

Punkt Doraźnej Pomocy Lekarskiej w Górze Kalwarii

Od 1 marca Nocna Opieka Zdrowotna (dawna NPL) dla powiatu piaseczyńskiego w zakresie stacjonarnym i wyjazdowym funkcjonuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Falck Medycyna w Piasecznie ul. Czajewicza 5/7 tel. 88 536 97 76
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria