Informacje18 sierpnia 2016, 06:52,

Hip hop beyond borders Projekt Erasmus+ w Konstancinie-Jeziornie

Fundacja Inkubator Innowacji z Konstancina-Jeziorny realizuje w Konstancinie projekt współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków programu Erasmus+ pt. "Hip hop beyond borders". Projekt odbywa się w dniach 15 – 22 sierpnia 2016 r. Projekt "Hip-hop beyond borders" to wymiana młodzieży z 3 krajów europejskich: Polski, Włoch i Hiszpanii. Tematem przewodnim projektu jest kultura hip-hop i jej wpływ na rozwiązywanie problemów społecznych i rozwiązywanie problemu wykluczenia społecznego. Projekt ma na celu włączenie młodzieży z mniejszymi szansami w życie społeczne oraz pokazanie im, że poprzez pasję można przezwyciężyć nierówności społeczne.

HIP HOP BEYOND BORDERS PROJEKT ERASMUS+ W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

W projekcie bierze udział 10 tancerzy break dance z Polski, 10 tancerzy break dance z Hiszpanii oraz 10 tancerzy break dance z Włoch. Tancerze przyjechali tutaj by wspólnie zastanowić się nad wpływem kultury hip hop na życie społeczne oraz na rozwiązywanie problemów młodzieży z krajów z których pochoodzą. Uczestniczą także w warsztatach z graffiti i break dance. Ponadto wzajemnie poznają kultury swoich krajów.

Plan projektu Erasmus+ w Konstancinie-Jeziornie:
15.08

Dzień przyjazdów
16.08
Rano 10:00 – 13:00 w Hotelu Pokoje Efa (al. Wojska Polskiego 83):
Poznanie się, gry i zabawy integracyjne etc.
Po 21:00 Polski wieczór międzykulturowy
17.08
Po 21:00 Hiszpański wieczór międzykulturowy

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

HIP HOP BEYOND BORDERS PROJEKT ERASMUS+ W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

18.08
Po 21:00 Włoski wieczór międzykulturowy
19.08
20.08
Rano:
Czas wolny
Po południu:
Od godziny 16:00 wydarzenie finałowe bitwa breakdance
21.08
17:00 występ w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej na Starym Mieście w Warszawie
Ok 20-21 Street show – występ na Starówce
22.08
Wyjazdy

Link do wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/994255537339582/

Łukasz Teofilak

Informacje20 sierpnia 2016, 19:00,

Michał Sołtan - koncert letni w Konstancinie-Jeziornie

20 sierpnia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy do konstancińskiego amfiteatru na koncert Michała Sołtana, wokalisty, multiinstrumentalisty i kompozytora, lidera jazzowego zespołu Imagination Quartet. Artysta uważa, że muzyka jest jedna, czerpie więc z bogactwa rocka, jazzu, popu czy muzyki elektronicznej. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

MICHAŁ SOŁTAN - KONCERT LETNI W KONSTANCINIE

MICHAŁ SOŁTAN - urodził sie w 1985 roku w Warszawie. Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Są głownie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Pomysły na aranż podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna… po prostu wyznaje, że muzyka jest jedna. Mocno energetyczne koncerty pokazują, że robi to, co kocha. Plus nietuzinkowe aranże na dużo instrumentów. Ma bogate doświadczenie sceniczne. W ciągu ostatnich dwóch lat miał przyjemność występować u boku takich gwiazd jak znany na całym świecie Adam Lambert (Eska Music Awards 2015), w Polsce ENEJ (Świat się kreci), Marta Podulka (m.in. Top Trendy 2014). W 2015 roku zagrał szereg autorskich koncertów i supportów w Polsce m.in. przed Melą Koteluk (Palladium), LAO CHE (Teatr Szekspirowski).

Rok 2016 rozpoczął koncertami charytatywnymi, koncertami i warsztatami. Nagrał autorski singiel „Pan Sowa” podejmując współpracę z wydawnictwem For Tune. Wydał dwie płyty („IQ” 2011, „MALLADA” 2015) ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet. Z IQ koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. Dzięki temu zespołowi artysta zaczął współpracę ze środowiskiem filmowym. Jego nietuzinkowy pomysł na aranżacje piosenek przy pomocy Loop Station zdobywa coraz większe uznanie. Został doceniony w programie Must Be The Music 9, występował w ramach Songwriter Łódź Festival 2015. Obecnie Sołtan przy współpracy z wydawnictwem For Tune, przygotowuje się do wydania solowego albumu. Płyta będzie zawierać autorskie piosenki, które wykonuje na koncertach przy użyciu loopera. Wielka pasja do muzyki, jako ilustracji rzeczywistości zapewnia niezapomniane, oryginalne i wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia, Sołtan w pojedynkę tworzy akompaniament pod swoje teksty.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie