Informacje22 maja 2007, 00:00,

Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie

Od rana w serwisach gospodarczych, jest gorąco od najnowszej informacji podanej przez Dziennik.pl. Jak możemy przeczytać w dodatku Dziennika The Wall Street Journal Polska: hinduski koncern Videocon zamierza zainwestować w Piasecznie aż pięć miliardów złotych. Planują uruchomić w Piasecznie fabrykę najnowszej generacji paneli LCD używanych w płaskich telewizorach i zamierzają aż czterokrotnie zwiększyć wydatki.

Videocon w Piasecznie chce uruchomić fabrykę paneli LCD, gdzie znajdzie pracę 3 tysiące osób. Kolejne miejsca pracy powstaną w jej sąsiedztwie. Według szacunków Videocon'u korzyści z nowej inwestycji odczuje blisko tysiąc lokalnych firm - podaje gazeta Dziennik. Będziemy pierwszym krajem w Europie, gdzie najnowszej generacji panele LCD będą produkowane od początku do końca, a nie montowane z gotowych elementów. Dziś taka produkcja ma miejsce tylko w Japonii, Korei i na Tajwanie...

W najbliższych dniach przedstawiciele Videocon'u mają rozpocząć rozmowy z polskimi władzami. Od ich rezultatu zależy ostateczna decyzja Hindusów. Jeśli rząd zgodzi się na finansowe wsparcie inwestycji, fabryka stanie w ciągu 18-24 miesięcy od podpisania umowy - informuje The Wall Street Journal Polska. ¬ródło informacji: link

Nie byłoby w tym nic złego, a wręcz przeciwnie takie informacje dają ludziom nadzieję na rozwój naszego regionu, ale niestety informacja podana w Dziennik.pl trochę nie zgadza się z tym co zostało opisane w informacji: masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie. Do tego dochodzą komentarze mieszkańców naszego regionu i ludzi pracujących w hinduskim koncernie Videocon: Thomson Displays Piaseczno. Dodatkowo prowadzimy rozmowę na naszym forum w poście: zwolnienia w Thomson Displays i tam również pracownicy tej firmy nakreślają nam całkiem inny obraz sytuacji w tej firmie.

Jak możecie przeczytać w naszej poprzedniej informacji o zwolnieniach w TDP Piaseczno (link powyżej), to zatrudniali 3 000 osób w obecnie działającej firmie, ale przez cały czas zwalniają ludzi, lub pracownicy sami rezygnują z pracy. Czy to nie jest dziwne, że przy tak dużych zwolnieniach, piszą o zatrudnianiu kolejnych pracowników, otwieraniu fabryki i gigantycznych inwestycjach w Piasecznie? Po co w takim razie zwalniają, żeby od nowa zatrudniać? Czy to przypadkiem nie jest strategia biznesowa hinduskiego koncernu Videocon, aby skutecznie zamydlić oczy ludziom o ich wspaniałych inwestycjach w naszym regionie? Dzięki takim artykułom ukazującym się w popularnej gazecie Dziennik firma zyskuje dobre imię, a za jakiś czas usłyszymy lub przeczytamy, że Videocon próbował uratować fabrykę w Piasecznie, ale niestety nic nie wyszło. Niezła strategia. Obym się mylił! Co myślicie na ten temat? Zapraszamy do rozmowy na naszym forum (post podany powyżej). Czekamy także na Wasze komentarze, które możecie napisać nam pod informacją.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje22 maja 2007, 00:00,

Konkurs Literacki - Moja rodzina na starej fotografii

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje konkurs literacki: Moja rodzina na starej fotografii. Konkurs ma zachęcić dzieci i młodzież do poznawania historii swojej rodziny, zbierania informacji o przodkach oraz kolekcjonowania przedmiotów o wartości historycznej.

Opis jednej, wybranej fotografii kuzynów, dziadków, pradziadków żyjących na przełomie XIX i XX wieku, może przybierać różne formy dziennikarskie i literackie: felieton, opowiadanie, komentarz, rozważania, reportaż, wywiad, wspomnienia, pamiętnik itp. Tekst powinien wypełnić stronę A4 (około 1500 znaków). W lewym górnym rogu należy umieścić kopię (xero) opisywanego zdjęcia (ok. 6/3cm). Tekst może być napisany na komputerze, na maszynie lub ręcznie. Pod tekstem należy umieścić imię i nazwisko autora, wiek oraz szkołę.

Warunki uczestnictwa w konkursie literackim: w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów leżących na terenie gminy Lesznowola. I kategoria wiekowa – klasy IV – VI szkoła podstawowa. II kategoria wiekowa – klasy I-III gimnazjum.

Jury i kryteria oceny w konkursie: pracę oceni profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Jury przy ocenie prac uwzględni: pomysł na przedstawienie bohatera z fotografii, stylistykę, zasób słownictwa, umiejętność budowania nastroju, poprawną i konsekwentną konstrukcję pracy, oryginalność, wiedzę historyczną. Przyjmowane będą tylko prace spełniające wymogi opisane we wstępie.

Nagrody w konkursie literackim:
I miejsce klasy IV-VI szkoła podstawowa: ksiązki o wartości antykwarycznej
I miejsce klasy I -III gimnazjum: ksiązki o wartości antykwarycznej
II i III miejsce w obydwu kategoriach wiekowych: albumy o tematyce historycznej, związanej z tematem konkursu.

Terminy obowiązujące w konkursie literackim:
Teksty należy dostarczyć do dnia 31 maja 2007 roku do: Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowola, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola, pok. nr 3. Dnia 12 czerwca 2007 roku, zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Organizatorzy poinformują telefonicznie laureatów o terminie przekazania dyplomów i nagród.

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Aleksandra Gąsowska, kontakt mailowy: ola.gasowska@gok-lesznowola.pl, telefon: (022) 757 92 09, www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola