Informacje3 grudnia 2011, 00:00,

Henry McCullough Blues Band zagrają koncert w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno przygotowało dla fanów bluesa gustowną mikołajkową niespodziankę. Zagra u nas Henry McCullough – legendarny gitarzysta, który w swojej karierze współpracował z gwiazdami światowego formatu jak Joe Cocker, Pink Floyd czy Paul McCartney. Gitarzysta i wokalista Henry McCullough wystąpi na deskach Domu Kultury razem z zespołem, w którego składzie znaleźli się: Robert Butcher - bas, Zbigniew Szularz - gitara i Krzysztof Zawadzki - perkusja. Koncert odbędzie się 4 grudnia 2011 roku, o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Centrum Kultury.

Henry McCullough

Urodzony w Irlandii Północnej McCullough już jako nastolatek grał na gitarze w zespołach The Skyrockets, Gene and The Gents i The People. Ten ostatni, po zmianie nazwy na Éire Apparent, koncertował w całej Wielkiej Brytanii. Następnie Henry wrócił do Irlandii i przyłączył się do folkowego zespołu Sweeney's Men. Po roku przeniósł się do Londynu, gdzie współpracował z Joe Cockerem jako członek jego zespołu (The Grease Band). Z Cockerem koncertował w USA – w tym również podczas legendarnego festiwalu Woodstock w 1969 roku. Następnie przystąpił do nowego zespołu – Wings, jednak ich współpraca trwała krótko. McCullogh wziął także udział w nagraniu rock-opery Jesus Christ Spuperstar w roku 1970 jako główny gitarzysta musicalu. W kolejnych latach współpracował m.in. z takimi artystami i zespołami jak: Pink Floyd, Roy Harper, Frankie Miller, Eric Burdon,

Marianne Faithfull, Ronnie Lane czy Donovan. Nawiązał również współpracę z grupą Spooky Tooth. W latach 80. powrócił do Irlandii, gdzie po krótkim czasie założył zespół wspólnie z Percym Robinsonem, Roe Butcherem i Liamem Bradleyem. W roku 1998 przyjechał do Polski, gdzie grał koncerty wraz z polskimi muzykami. Owocem tej wizyty była płyta Blue Sunset, nagrana w studiu w ciągu jednego wieczoru. Po powrocie do ojczyzny, zachęcony przez przyjaciół, nagrał przebój Failed Christian. W kolejnych latach McCullogh dalej koncertował i nagrywał albumy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 grudnia 2011, 00:00,

Wieczernik Marek Jaromski Muzeum Regionalne Piaseczno

Muzeum Regionalne w Piasecznie serdecznie zaprasza mieszkańców, na wystawę WIECZERNIK Marka Jaromskiego, której wernisaż odbędzie się 9 grudnia 2011 roku o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym, przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać od 10 grudnia 2011 r. do 15 stycznia 2012 roku. Zapraszamy!

WIECZERNIK MAREK JAROMSKI

Marek Jaromski ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, studiował drzeworytnictwo pod okiem prof. Haliny Chrostowskiej oraz malarstwo u prof. Eugeniusza Markowskiego, później wykładał na swej macierzystej uczelni. Realizuje prace z pogranicza rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby. Na wzór mistrzów japońskich własnoręcznie produkuje papier, na którym odbija unikatowe linoryty. Inspiracje czerpie głównie z tradycji chrześcijańskiej. Szczególne miejsce w jego sztuce zajmują anioły, będące dla niego bytem realnym.

MAREK JAROMSKI

Wystawia w prestiżowych galeriach krajowych i zagranicznych. Uzyskał wiele cennych nagród i wyróżnień. Jako jedyny twórca został trzy razy z rzędu nagrodzony na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie. Jest laureatem m. in. Europejskiego Biennale Grafiki w Baden-Baden, Biennale Sztuki Krajów Nadbałtyckich w Rostocku, nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, nagrody Faber Castell w Norymberdze, drugiej nagrody na Międzynarodowym Trinnale Małych Form Graficznych w Chamalieres we Francji. Marek Jaromski stworzył autorskie programy w TV Puls, w Radiu Plus Józef: oraz w TVP 1.

WIECZERNIK MAREK JAROMSKI
autor/źródło: Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie