Informacje30 grudnia 2017, 07:00,

Harmonogramy odbioru odpadów na 2018 rok w Gminie Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno informuje, że w zakładce "Harmonogram odbioru odpadów", dostępne są już harmonogramy na 2018 rok. Jednocześnie będą one dostarczane sukcesywnie przez Wykonawców na posesje. Więcej informacji na stronie internetowej: odpady.piaseczno.eu

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW NA 2018 ROK W GMINIE PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 grudnia 2017, 14:00,

Bezpłatne przejazdy liniami L dla posiadaczy KKM Konstancińskiej Karty Mieszkańca


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już niedługo posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej liniami „L”. Na wczorajszym posiedzeniu Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, uchwalono finansowanie tej regulacji.

BEZPŁATNE PRZEJAZDY LINIAMI L DLA POSIADACZY KKM KONSTANCIŃSKIEJ KARTY MIESZKAŃCA

20 grudnia 2017 r. Rada Miejska Konstancin-Jeziorna uchwaliła budżet gminy na 2018 rok.

W ramach budżetu, na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, uchwalono finansowanie bezpłatnego korzystania przez mieszkańców gminy z komunikacji publicznej liniami „L” na podstawie okazania Konstancińskiej Karty Mieszkańca.

Regulacja wejdzie w życie po wyłonieniu nowego operatora obsługującego linie „L”, w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego prowadzonego przez ZTM Warszawa.

Jak zostać posiadaczem KKM?

Konstancińska Karta Mieszkańca, wydawana jest bezpłatnie pełnoletnim mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna, rozliczającym swój podatek dochodowy w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. Aby ją otrzymać, należy złożyć wypełniony wniosek, wraz z aktualnym zdjęciem. Formularze dostępne są w konstancińskim magistracie, a także na naszej stronie internetowej www.konstancinjeziorna.pl Karty na bieżąco wydaje Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG.

Na jakie profity mogą liczyć posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca?

Przede wszystkim są to zniżki na okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu. Rodzice maluszków mniej zapłacą za gminny żłobek. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty.

UMiG Konstancin-Jeziorna

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie