Informacje8 grudnia 2007, 00:00,

Happening Mikołajkowy spotkanie ze Świętym Mikołajem

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Stowarzyszenie Zielone Strony Kultury zapraszają wszystkie dzieci na Happening Mikołajkowy, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem. Spotkanie dzieci z Mikołajem odbędzie się w niedzielę 9 grudnia 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 14:00 na Skwerze Kisiela w Piasecznie (plac przy Urzędzie Gminy Piaseczno).

Happening Mikołajkowy spotkanie ze Świętym Mikołajem w Piasecznie

Podczas tegorocznego Happeningu Mikołajkowego - Mikołajowi towarzyszyć będzie wiele choinkowo - mikołajkowych atrakcji, m.in.: loteria mikołajkowa, kiermasz ciast i ozdób świątecznych, zabawy i konkursy dla dzieci. W przygotowanie niedzielnej imprezy Happening Mikołajkowy, włączają się aktywnie wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie. Dochód uzyskany podczas imprezy, w całości jest przeznaczony na finansowanie edukacji zdolnej młodzieży z rodzin głęboko patologicznych. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców na Happening Mikołajkowy, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem na Skwerze Kisiela w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 grudnia 2007, 00:00,

Mama Świętego Mikołaja - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował dzieciom spektakl: Mama Świętego Mikołaja. Bajkowa Niedziela odbędzie się 9 grudnia 2007 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 8 złotych. Informację otrzymałem od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Mama Świętego Mikołaja - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Mama Świętego Mikołaja to wesoła opowieść o porwaniu mamy Mikołaja, dla której Mikołaj zostanie na zawsze Mikusiem, a dla Miśki Zbir marzeniem o wielkim bogactwie. W tle ze świątecznymi dzwonkami, kolędami odgrywa się historia porwania i odbicia Mamy Świętego Mikołaja. Podczas spektaklu będzie kolorowo: wszystkie postaci w świątecznej szacie. Na szczególną uwagę zasługuje scena końcowa - polskie zapusty, czyli popularne chodzenie po kolędzie: Turonia z kłapiącą buzią, Gwiazdora z kolorową gwiazdą i Świątecznej Baby z małą szopką. Z życzeniami Szczęścia na ten Nowy Rok! Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, na niedzielny spektakl Mama Świętego Mikołaja.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno