Informacje6 września 2019, 12:41,

Handlowali podrobionymi plecakami. Akcja policji w centrum handlowym

Handlowali podrobionymi plecakami. Akcja policji w centrum handlowym

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży plecaki oraz zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 2
Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych


Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem.

Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły plecaki oraz zabawki na jednym ze stoisk, które były opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Policjanci przejrzeli, a następnie zabezpieczyli towar, którego szacunkowa wartość rynkowa wynosi około 4 tysiące złotych.

Jego właścicielowi, zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje6 września 2019, 10:53,

Opowieści o bohaterskich powstańcach

Opowieści o bohaterskich powstańcach

To już drugie spotkanie z Agnieszką Cubałą, autorką książki pt. Piaseczno '44 Miasto i Ludzie'. Podczas tego spotkania, zaproszeni goście - rodziny, przyjaciele powstańców, będą opowiadać o bohaterach książki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 7
Przyjdź i posłuchaj. Warto !

Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Piasecznie, przy ul. Kościuszki 49, o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią książki. Naprawdę warto !

autor/źródło: CK Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie