Informacje1 lutego 2008, 00:00,

Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup 2008 Zalesie Górne

Piaseczyński Hufiec Harcerzy ZHR Watra zaprasza na Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup 2008, który odbędzie się od 12 do 14 lutego 2008 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym. Zgłoszenia do Halowego Turnieju Piłki Nożnej przyjmowane są do 10 lutego 2008 roku. Zgłoszenia przyjmuje £ukasz Kamiński telefonicznie 0691-015-455 lub mailem: l.kaminski@piaseczno.com.pl

Plan Halowego Turnieju Piłki Nożnej Wieś Cup 2008:
12 lutego 2008, godz. 9:00 klasy 3-4 (rocz.1997-1998), klasy 5-6 (rocz. 1995-1996)
13 lutego 2008, godz. 9:00 klasy gimnazjalne (1992-94)
14 lutego 2008, godz. 9:00 kategoria OPEN.

Wpisowe na Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup 2008 wynosi 30 złotych. Przyjmowane są drużyny 8 osobowe (3 rezerwowych). Patronat nad turniejem Wieś Cup 2008, objął: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św Huberta w Zalesiu Górnym, oraz Klub Sportowy Hubertus.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem turnieju: regulamin (.doc). Karta zgłoszeniowa drużyny jest do pobrania na stronie: zgłoszenie (.doc). Informacja o turnieju pochodzi ze strony Piaseczyńskiego Hufca Harcerzy ZHR Watra: www.hufiecwatra.pl Zachęcam do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Nożnej Wieś Cup 2008 w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński ZALESIE GÓRNE

Informacje1 lutego 2008, 00:00,

Konferencja Green City Building - Urząd Gminy Piaseczno

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 lutego 2008 roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5, odbędzie się konferencja podsumowująca realizację europejskiego Projektu: Green City Building. Gmina Piaseczno będzie gościć partnerów projektu z 5 krajów. Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim.

Projekt Green City Building ma na celu wdrożenie strategii mającej przygotować sześć samorządów lokalnych z Danii, Niemiec, Grecji, Węgier i Polski do wdrożenia zarządzania systemem urbanistycznym w sposób możliwie najbardziej zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju i będący wstępem do wprowadzenia Dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej racjonalnego wykorzystania energii (Energy Service Directive).

Główne cele projektu Green City Building to:
- propagowanie zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii na terenie zurbanizowanym,
- opracowanie lokalnych strategii poszanowania energii, które mogą służyć za wzór innym samorządom na terenie całej UE,
- przeprowadzenie warsztatów-seminariów dotyczących racjonalnego wykorzystania energii przy planowaniu i wdrażaniu rozwoju urbanistycznego,
- opracowanie kryteriów, po spełnieniu, których miasta - lokalne społeczności, mogłyby otrzymać certyfikat Green City, a więc miasta przyjaznego szeroko rozumianemu środowisku (zarówno mieszkańcom, jak i przyrodzie).

W ramach Green City Building Gmina Piaseczno przygotowała projekt modernizacji budynku komunalnego przy ulicy Jerozolimskiej 17. Zakłada on całkowitą rozbiórkę istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w złym stanie technicznym i budowę na jego miejscu nowego obiektu pełniącego taką samą funkcję. Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi (dopuszczającymi rozbiórkę istniejącego obiektu i jego odbudowę) nowy budynek zachowa gabaryty budynku istniejącego. Jego wnętrze jednak nie będzie powielało układu istniejącego. Co najważniejsze, nowy budynek zaprojektowany jest zgodnie z wymogami ochrony środowiska, uwzględniającymi rozwiązania przyjazne środowisku. Zapraszamy serdecznie na konferencję, liczymy na Państwa obecność i zainteresowanie projektem.
autor/źródło: £ukasz Wyleziński - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno