Informacje26 października 2010, 00:00,

Halloween dla dużych i małych w PUFIE w Nowej Iwicznej

Duchy zmory i upiory oraz bardzo fajne stwory wszystkie dzieci zapraszają na psikusy, wróżby, psoty podczas listopadowej soboty. Zapraszamy na HALLOWEEN PARTY dla Małych i Dużych party w PUFIE przy ul. Zimowej 25c w Nowej Iwicznej. Termin: 6 listopada 2010 roku w godzinach 11.00-13.00. W programie: gry i zabawy halloweenowe, wycinanki dyniowe oraz słodki poczęstunek. Zapisy trwają i można zapisywać się osobiście w Pufie lub telefonicznie: 504124917 lub 600384895. Więcej informacji na stronie internetowej: www.pufa-piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje22 października 2010, 00:00,

Powróćmy jak za dawnych lat - Kasia Maciejczyk z zespołem

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert POWRÓćMY JAK ZA DAWNYCH LAT. Na koncercie wystąpi KASIA MACIEJCZYK z zespołem w składzie: Kasia Maciejczyk - wokal, Artur Liwiński - piano, aranże, Krzysztof Rukat - gitara, Piotr Maciejczyk - saksofon, akordeon, Marcin Węgrzyński - bas, Robert Gadecki - perkusja, Paweł Maciejczyk - klawisze. Koncert odbędzie się w sobotę 23 października 2010 roku, o godzinie 19.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Kasi Maciejczyk z zespołem.

POWRÓćMY JAK ZA DAWNYCH LAT - KASIA MACIEJCZYK Z ZESPO£EM

"Powróćmy jak za dawnych lat część druga" czyli recital Kasi Maciejczyk z zespołem. Kasia Maciejczyk - śpiewać zaczęła w wieku 14 lat u Beaty Kossowskiej - instruktor Ośrodku Kultury w Piasecznie, która pokazała jej tajniki używania głosu i przeprowadziła przez różne style muzyczne. Później zajęcia u p. Izy Zając i Ewy Cybulskiej z jazzu uświadomiły jej, że śpiewanie nie jest wcale taką prostą sprawą i wymaga wytrwałości i cierpliwości. Jednak prawdziwa przygoda z emisją głosu i piosenką zaczęła się gdy na festiwalu Mufka 2007 Kasia poznała Anię Karamon i Olę Nowak. To dzięki nim odkryła po co tak naprawdę się śpiewa. Ania otworzyła jej oczy na tekst piosenki, na to co jest ważne i istotne dla wokalisty, który śpiewając opowiada historię. Natomiast Ola uczyła jak swobodnie posługiwać się głosem, żeby móc najlepiej wyrazić to co jest w sercu i w duszy. W 2008 te właśnie dziewczyny zaprosiły Kasię do udziału w warsztatach piosenki retro, na których pracowały nad utworami głównie z dwudziestolecia międzywojennego. Wtedy też odkryła magię starych piosenek, piękne melodie i prawdziwe teksty, tak bliskie współczesnemu człowiekowi.

W czerwcu tego roku wystąpiła na festiwalu Mufka z piosenką Mieczysława Fogga "W małym kinie", która przyniosła jej nagrodę dla najlepszego wokalisty z Mazowsza. Później ten sam utwór w wykonaniu Kasi zdobył serca publiczności w finale konkursu piosenki retro w teatrze Polonia. Przekonała się wtedy, że bardzo dobrze odnajduje się w tym repertuarze i że ludzie potrzebują słuchać takich piosenek. Dlatego też kiedy powstał pomysł własnego recitalu Kasia pomyślała, że może właśnie spróbować z repertuarem retro. Udało jej się namówić świetnych muzyków do współpracy, którzy dzięki wielkiej wrażliwości muzycznej potrafią podkreślić to co śpiewając chce przekazać odbiorcy. Dzięki temu, że wszyscy znają się bardzo dobrze od wielu lat, ich praca nad utworami była wspaniałą zabawą i przyjemnością. Koncert, który odbył się 18 maja 2010 w Ośrodku Kultury w Piasecznie przerósł najśmielsze oczekiwania zarówno artystów Jak i organizatorów. Publiczność dopisała i magia starych piosenek udzieliła się wszystkim. Dlatego zapraszamy serdecznie 23 października na koncert "Powróćmy jak za dawnych lat - część druga". Podczas tego koncertu odbędzie się wręczenie nagrody Złotego Liścia Retro 2010 (Debiut Roku) w ramach Festiwalu Retro organizowanego co roku w Warszawie. Zapraszamy na sobotni recital Kasi Maciejczyk z zespołem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno