Informacje31 października 2014, 19:00,

Halloween Bar-Mykwa Party


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


31 października 2014 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Halloween Bar-Mykwa Party w Piasecznie. Miejsce: Bar-Mykwa Zgoda 1A, Piaseczno. Przychodzi taka noc, może nazywać się all hallows eve, samhain czy tez bardziej kolokwialnie halloween. Noc, gdy upiory urządzają sobie bale na ziemi. I na taki bal chcemy was zaprosić. Mogli byśmy pisać o mnóstwie atrakcji, mogli byśmy napisać o drinkach dla przebranych osób, mogli byśmy napisać o pysznej dyniowej zupie którą będziemy serwowali, lub o zabawach które zaproponujemy, takich jak strzelanie do dyni, czy tez z pamiętnika patologa (nie będziemy tłumaczyli, zobaczcie) będą konkursy, zabawa,jedzenie, cokolwiek od zmierzchu do świtu.

Halloween Bar-Mykwa Party

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 października 2014, 14:30,

Toruńskie pierniki na Bajkowej Niedzieli Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 października 2014 roku o godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Autorski Teatr Młodego Widza i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Toruńskie pierniki. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona.

Toruńskie pierniki na Bajkowej Niedzieli Piaseczno

"Toruńskie pierniki - najwspanialsze w świecie. Każdy o tym się przekonał- teraz i Wy wiecie!" Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego... Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki... Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki.

Toruńskie pierniki na Bajkowej Niedzieli Piaseczno

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie