Informacje7 lutego 2017, 20:00,

Habiarajan Droga do Araratu - Kulturalne Biuro Podróży


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


7 lutego 2017 roku o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na muzyczną podróż po Armenii - Habiarajan Droga do Araratu. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na wtorkowy koncert do Piaseczna.

HABIARAJAN DROGA DO ARARATU - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY

Habiarajan - zespół powstał w kwietniu 2013 roku, w Warszawie. Jest to akustyczny, multikulturowy kwintet: Inga Habiba - wokal, Artur Tigran Gyurjyan - gitara, wokal, Artash Sharoyan - akordeon,Izabela Buchowska - wiolonczela, Adeb Chamoun - perkusjonalia. Muzyka, którą tworzą jest esencją folków z różnych stron świata. Wzruszające pieśni ormiańskie, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej . Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł o złotej setki w konkursie Skoda Muzyka zostawiając w tyle ponad 800 zespołów. W lutym 2016 dostał wyróżnienie na New York Festiwal w Łodzi. Zagrał na kulminacji Europejskiego Festiwalu Smaku 2016.Ostatnio był gościem na antenie Trójki gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”. HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty. Wciąga do zabawy publiczność. Przybliża zwyczaje i kulturę kaukaską w krótkich opowieściach podczas koncertu. Po jednym z koncertów fanka określiła zespół jako „wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 lutego 2017, 14:25,

Stanowisko Burmistrza Piaseczna w sprawie metropolii Warszawskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wyrażam swój zdecydowany sprzeciw wobec naprędce przygotowanemu projektowi ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy i utworzenia metropolii warszawskiej obejmującej swoim zasięgiem podwarszawskie gminy w tym gminę Piaseczno.

STANOWISKO BURMISTRZA PIASECZNA W SPRAWIE METROPOLII WARSZAWSKIEJ

Nie odnoszę się do samej idei integracji samorządów wokół kluczowych i ponadgminnych zadań i problemów ale do sposobu w jaki próbuje się przeforsować ten wadliwy i niekonstytucyjny dokument.

Mam nieodparte wrażenie, że autorom tego projektu przyświecał inny cel niż rozwiązanie stojących przed metropolią wyzwań. Lektura tego dokumentu nasuwa więcej pytań niż udziela odpowiedzi. W takiej formie budzi wiele wątpliwości, kwestii spornych i obaw.

Pominięcie jakichkolwiek konsultacji społecznych przed jej uchwaleniem jest wysoce szkodliwe, gdyż wypacza sens i ideę demokracji lokalnej, o którą przez wiele lat walczyliśmy. Mam obawy o zachowanie naszej integralności i tożsamości oraz o to czy nie zmaleje wpływ mieszkańców naszej gminy na otaczającą ich rzeczywistość.

Wchodząc w skład metropolii warszawskiej, wszyscy mieszkańcy mają prawo wiedzieć na jakich odbędzie się to warunkach. Dziś niewiele wiemy o kosztach finansowych czy społecznych tego przedsięwzięcia, gdyż w kluczowych kwestiach dokument wskazuje, że te sprawy regulowane będą kolejnymi ustawami. Mówiąc wprost, mami się naszych mieszkańców tańszą komunikacją, choć w dokumencie nie ma o tym mowy (wspólna komunikacja nie oznacza, że nie powstaną strefy tak jak w większości światowych metropolii) sprzedając nam „kota w worku”.

Dlatego apeluję do autorów projektu, o jego wycofanie spod obrad Sejmu, wyjaśnienie wątpliwości i doprecyzowanie założeń tego przedsięwzięcia. Dopiero wówczas projekt powinien zostać poddany rzetelnym konsultacjom i ocenie mieszkańców w przygotowanym dla nich referendum.

Zapraszam też autorów projektów do wizyty w Piasecznie, z chęcią pomogę zorganizować spotkanie z mieszkańcami naszej gminy aby wyjaśnić im na czym ta reforma ma polegać i jakich korzyści mogą się po niej spodziewać.

Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie