Informacje3 kwietnia 2011, 00:00,

Grzegorz Rogala Projekt feat Sagit Zilberman w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 5 kwietnia 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas wieczoru odbędzie się koncert Grzegorz Rogala Projekt feat Sagit Zilberman (PGR Projekt Grzegorza Rogali feat. SAGIT ZILBERMAN - Izrael). Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszamy!

Grzegorz Rogala Projekt feat Sagit Zilberman w Piasecznie

Etno-jazzowy międzynarodowy zespół wystąpi w składzie: Sagit Zilberman - saxofon, Grzegorz Rogala - puzon, £ukasz Borowiecki - kontrabas, Michał Bryndal - perkusja. P.G.R. jest efektem fascynacji muzyką żydowską polskim folkiem i zagranicznych studiów jazzowego puzonisty i kompozytora Grzegorza Rogali. Międzykulturowy muzyczny projekt jazzowy Grzegorza Rogali, zawierający utwory inspirowane ludową muzyką polską i żydowską, dopełnione kompozycjami w stylu latynoamerykanskim.

Brzmienie "PGR-u" można porównać do kultowej "Masady" Johna Zorna, zarówno ze względu na rustykalny skład bez instrumentu harmonicznego, jak i hasydzkie inspiracje. "P.G.R." - cześciowo nawiązuje do "Alchemika" - czerpiąc z polskiej muzyki ludowej. Podobnie jak w "Sex Mob" - jest tu element muzycznego pastiszu. Muzyka P.G.R. odpowiada na wyzwanie czasów - powrotu do korzeni (ludowych) i multikulturowości muzycznej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.rogala.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 kwietnia 2011, 00:00,

KAROL P£UDOWSKI zagra koncert w Gospodzie Zalesie

Gospoda w Zalesiu Dolnym zaprasza mieszkańców na koncert KAROLA P£UDOWSKIEGO, autora słynnego przeboju zaczynającego się od słów: WIDZę J¡, KIEDY OCZY ZAMYKAM. Koncert odbędzie się 9 kwietnia 2011 roku o godz. 20.00. Wstęp wolny. Miejsce: Gospoda w Zalesiu (Al. 3-go Maja 1, Zalesie Dolne). Zapraszamy na sobotni koncert.

KAROL P£UDOWSKI

KAROL P£UDOWSKI to piosenkarz i autor utworów. Jeden z nich, którego refren zaczyna się od słów "widzę ją, kiedy oczy zamykam", stał się turystycznym evergreen'em. Szerszej publiczności znany z wersji (niestety) discopolowej (zespół Bayer Full), popularyzowanej bez uzgodnienia. Człowiek gór (czasami żagli) oraz organizator imprez kulturalnych. Laureat wielu przeglądów i festiwali w swojej branży. Uhonorowany nagrodą publiczności na tegorocznym koncercie galowym Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Grał m. in. ze skrzypkiem Wojtkiem Czemplikiem (dziś SDM), flecistą Stefanem Błaszczyńskim (dziś Brathanki) i gitarzystą solowym Jackiem Wolskim (dawniej Osjan).

Karol Płudowski jest obdarzony wyjątkowym głosem i zdolnościami gitarowymi. Swoich słuchaczy czasami bawi, czasem wzrusza a nierzadko daje do myślenia. Na jego repertuar składają się utwory poetyckie, autorskie, tzw. "turystyczne", a także ludowe (głównie łemkowskie). Zawsze dba o wysoki poziom artystyczny, ale przede wszystkim o prawdziwość swojego przekazu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno