Informacje11 czerwca 2007, 00:00,

Grzegorz Kasdepke odwiedzi bibliotekę w Piasecznie

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, które odbędzie się we wtorek 12 czerwca 2007 roku o godzinie 10:00 w Filii Biblioteki na piaseczyńskim Osiedlu ul. Szkolna 9, a następnie o godzinie 12:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49. W czasie spotkań z Grzegorzem Kasdepke Biblioteka Publiczna w Piasecznie organizuje kiermasze książek. Serdecznie zapraszamy!

Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke jest autorem książek dla dzieci, laureatem wielu prestiżowych nagród, scenarzystą programów dla dzieci (Ciuchcia, Budzik). Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem. Grzegorz Kasdepke zadebiutował jako autor dla dzieci i zaczął pracę w Świerszczyku, po roku awansował na redaktora naczelnego. Od tamtej pory opublikował dziesiątki bajek, baśni i opowiadań - nie tylko w Świerszczyku, ale i w Ciuchci, w Komiksowie, w Wesołych literkach, w wielu antologiach twórczości dziecięcej, także w podręcznikach. Wydał kilka książek dla dzieci młodszych i dla starszych. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Grzegorz Kasdepke jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Książka Kacperiada: Opowiadania dla łobuzów i nie tylko - otrzymała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY: Co to znaczy…- została uhonorowana nagrodą Edukacja XXI, tę samą nagrodę zdobyła książka: Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci. Osoby zainteresowane twórczością Grzegorza Kasdepke, powinni zapoznać się z jego książkami dostępnymi w księgarni internetowej Merlin.pl: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje11 czerwca 2007, 00:00,

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne i Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna ogłaszają konkurs fotograficzny, którego zadaniem jest przedstawienie dokumentacji fotograficznej dla celów poznawczych i dydaktycznych na temat naszego miasta i gminy. Konkurs fotograficzny jest pod tytułem: Gdzieś Obok Nas.

Do konkursu fotograficznego, organizatorzy zapraszają uczniów: gimnazjów, szkół średnich i liceów. Organizatorzy proszą o pomoc wychowawców, nauczycieli historii i geografii w przybliżeniu tematyki konkursowej (zapoznanie z historią Piaseczna i okolic, wiedzy na temat lokalnej przyrody) i kół fotograficznych. Warto fotografować w okresie majowo czerwcowych wycieczek, oraz w czasie wakacji.

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Konkursowe zdjęcia wykonane samodzielnie powinny dotyczyć zabytków: architektury, pomników pamięci, kapliczek, podwórek, bram, detali architektonicznych, oraz charakterystycznych miejsc krajobrazowych, pomników przyrody w mieście i gminie Piaseczno.

Jedna osoba może złożyć maksymalnie do 6 zdjęć (4 - zabytki i 2 - przyroda) w formacie A4. Na oddzielnej kartce dołączyć należy swoje dane osobowe (imię, nazwisko, wiek klasa, szkoła, adres domowy, telefon). Organizator prosi również o wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie do celów promocji konkursu fotograficznego.

Zdjęcia należy składać do 10 października 2007 roku w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, przy ulicy Pl. Piłsudskiego 10 (czwartek - piątek w godzinach: 10:00 - 18:00 oraz sobota - niedziela w godzinach 9:00 - 15:00). Bardziej szczegółowe informacje na temat konkursu fotograficznego pod tytułem: Gdzieś Obok Nas uzyskają Państwo pod numerem telefonu: (022) 737-23-99 (Muzeum Regionalne w Piasecznie). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno