Informacje8 lutego 2011, 00:00,

Grupa psychoedukacyjna dla kobiet doznających przemocy

Maria Kuźmicz i Anna Knigawka zapraszają do grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doznających przemocy. Podczas spotkań grupy, będą prowadzone rozmowy o pojęciu przemocy, jej formach, mechanizmach psychologicznych, problemach towarzyszących, a także procedurach pomocnych w przerwaniu cyklu przemocy. Zaplanowano spotkanie z prawnikiem oraz dzielnicowym.

GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA DLA KOBIET DOZNAJ¡CYCH PRZEMOCY

Spotkania odbywać się będą, w każdy czwartek - 13 dwugodzinnych spotkań. Miejsce spotkań: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie (ul. Wojska Polskiego 54). Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o zapisy pod numerem telefonu: (22) 756-72-63, 737-23-97. Prowadzące: Maria Kuźmicz i Anna Knigawka. Liczba miejsc ograniczona. Po zamknięciu listy zgłoszeń zostanie ustalony najbardziej optymalny terminarz spotkań.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje5 lutego 2011, 00:00,

Spektakl O Smoku Wawelskim Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: O SMOKU WAWELSKIM, w wykonaniu autorskiego Teatru Młodego Widza. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 lutego 2011 roku, o godzinie 15:15 oraz drugi seans o godz. 16:30 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO
Spektakl O Smoku Wawelskim, jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam pracowicie i dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem. Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się miejski szewczyk - szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu… Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi. Wszystko odbywa się na oczach widzów i na pewno może być inspiracją do dobrej zabawy w teatr w domu czy w szkole. Dużym walorem jest muzyka i piosenki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno