Informacje22 listopada 2012, 00:00,

GRUPA PIASECZNO - WYSTAWA MALARSTWO

Muzeum Regionalne w Piasecznie, Przystanek Kultura i Grupa Piaseczno serdecznie zapraszają na wystawę GRUPA PIASECZNO MALARSTWO, którą będzie można oglądać od 24 listopada do 9 grudnia 2012 roku w salach Muzeum Regionalnego (prace poplenerowe) i Przystanku Kultura (prace różne) w godzinach otwarcia placówek. Zapraszamy na wystawę!

WYSTAWA GRUPA PIASECZNO - MALARSTWO

Grupa Piaseczno po prostu jest... Istnieje tak długo, że na stałe wpisała się w krajobraz artystyczny naszego powiatu. Niestety, mało osób zdaje sobie sprawę z jej niezwykłości. Tworzy ją ok. 40 artystów, zajmujących się wieloma dyscyplinami sztuk plastycznych – amatorów oraz twórców profesjonalnych, połączonych więzią przyjaźni. Przyjaźni niezwykłej, bo międzypokoleniowej. Rozpiętość wiekowa członków Grupy Piaseczno jest znaczna. Ku zdumieniu wielu to właśnie jest jej atutem. Przyjaźń oraz okazywana pomoc dotyczy nie tylko działalności artystycznej, lecz także odczuwana jest w życiu codziennym. Najczęściej spotykamy się podczas wspólnej pracy twórczej na plenerach malarskich.

WYSTAWA GRUPA PIASECZNO - MALARSTWO

Tegoroczny plener malarski Twórczej Grupy Piaseczno zlokalizowano w hotelu ALUMNAT w dniach od 15-25.07.2012 r. Budynek ten pochodzi z XVII w., miał bardzo burzliwą historię, a mimo to ostał się w piękniej swojej formie architektonicznej, min. obecnemu właścicielowi obiektu. Tykocin to jedno z najstarszych miast Ziemi Podlaskiej, to były tygiel narodowo – religijny. Barokowy kościół pw. Trójcy Przenajświętszej stanowi najwspanialszy zabytek Podlasia. Było to też najczęściej malowany obiekt przez naszych malarzy. Dziś Tykocin jest piękny, ale jakże inny niż wieki temu. Bogactwa wrażeń dopełniał charakterystyczny krajobraz okolic tego regionu, położonych nad Narwią (bociani raj i innych ptaków również). W spotkaniach integracyjnych uczestniczył ks. kanonik Witold Nagórski – właściciel Alumnatu, patron obiektów kultury, przewodnik, autor książek historycznych o Tykocinie oraz świetny narrator. Te spotkania i rozmowy były inspiracją w znalezieniu ciekawych obiektów do malowania. Malarze uwieńczyli swój pracowity pobyt wystawą roboczą prezentując około 100 prac. Wspólny pobyt, w tym wyjątkowym miejscu ułatwił nam wymianę malarskich doświadczeń i z pewnością wzbogacił warsztat plastyczny każdego z uczestników za co serdecznie dziękujemy sponsorom: pani Ewie Dudek Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie oraz panu Piotrowi Kandybie - radnemu Powiatu Piaseczyńskiego.
autor/źródło: Henryka Masłowska - opiekun Grupy Piaseczno

Informacje22 listopada 2012, 00:00,

Zapraszamy na spotkania autorskie z Wiolettą Piasecką na terenie gminy Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkania z Wiolettą Piasecką. Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2012 roku. Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 w filii Jazgarzew (ul. Główna 31), następnie o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie w filii Złotokłos (ul. 3-go Maja 30), a na koniec o godz. 17.00 w filii Bogatki (ul. Królewska 91). Zapraszamy na spotkania z Wiolettą Piasecką.

WIOLETTA PIASECKA

Wioletta Piasecka to pisarka z Elbląga, autorka książek dla najmłodszych czytelników. Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym. Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia, Baśniowa biografia Andersena 2001 rok, oraz serii książek, w skład, której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki, Bajka o królewnie, W poszukiwaniu szczęścia, Dawno temu..., Domek marzeń, Włóczęga, Kluseczka, Kosmiczna przygoda, Księżniczka dziecięcych serc.

Wioletta Piasecka w swe opowieści wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienie teatralne. www.wiolettapiasecka.pl