Informacje10 czerwca 2016, 20:00,

Grupa perkusyjna Ritmodelia - Muzyczny Piątek w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 czerwca 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Muzyczny Piątek w Górze Kalwarii, podczas którego wystąpi grupa perkusyjna Ritmodelia. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. W cyklu Muzyczny piątek grupa wystąpi w składzie: Nikodem Bąkowski, Diana Dąbkowska, Manuel Alban Juarez, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Mikołaj „Miki“ Wielecki i Amar Ziembiński.

GRUPA PERKUSYJNA RITMODELIA - MUZYCZNY PIĄTEK W GÓRZE KALWARII

Ritmodelia powstała w 2003 z inicjatywy mieszkających w Warszawie perkusistów specjalizujących się w różnych stylach muzyki klasycznej i improwizowanej, jazzowej, etnicznej i rozrywkowej. Ritmodelia to nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“, na której znalazło się 10 instrumentalnych utworów.

GRUPA PERKUSYJNA RITMODELIA - MUZYCZNY PIĄTEK W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]Dwa wynalazki kulturowe: dyrygowanie i „komponowanie“ występu na żywo za pomocą gestów i sygnałow dźwiękowych oraz mobilność, czyli możliwość przemieszczania się, tańczenia i wykonywania choreografii w trakcie grania, zostały zaczerpnięte od tradycyjnych orkiestr perkusyjnych Ameryki Łacińskiej. Zespół najczęściej wykorzystuje brazylijskie instrumentarium: basowe bębny surdo, werble caixas, repinique, chocalho, dzwonki agogo, cuica, pandeiro i wiele innych, które zostały wymyślone do grania w marszu na karnawałowych paradach. Dlatego specjalnością Ritmodelii są również wszelkiego rodzaju przemarsze i happeningi. Do najciekawszych dotychczasowych występów Ritmodelii zaliczają się: koncerty na EXPO 2008 w Saragossie, na Festiwalu Kultury Żydowskiej 2007 z Frankiem Londonem, na festiwalu Top Trendy 2009 z Marią Peszek a także na Festiwalu Teatralnym Malta 2006, Wrocław Non Stop, Crossdrumming, Festiwalu Tradycji i Awangardy "Kody" 2009, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie 2011 i Folk Music Camp w Voru (Estonia) 2011 czy ASiS w Lugano w Szwajacarii. Więcej o Ritmodelii na stronie: www.ritmodelia.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 czerwca 2016, 15:00,

Piknik Rodzinny w Woli Gołkowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 czerwca 2016 roku w godz. 15.00-20.00 odbędzie się Piknik Rodzinny w Woli Gołkowskiej. Miejsce: plac rekreacyjny – Wola Gołkowska. Impreza plenerowa pod hasłem "Spędź z rodzinką tę sobotę na sportowo, bo tak miło, tak rodzinnie, bo tak zdrowo". Organizatorzy zaplanowali: zabawy dla najmłodszych, konkursy plastyczne, konkurs – budowa latawca, rodzinne zabawy. Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Woli Gołkowskiej.

PIKNIK RODZINNY W WOLI GOŁKOWSKIEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie