Informacje22 października 2013, 00:00,

Grawitacjanie Mistrzami Świata IDO Hip Hop

Ponad 3000 tancerzy z 31 krajów przyjechało do Kopenhagi rywalizować w 29 kategoriach o tytuły Mistrzów Świata Hip-Hop & Electric Boogie & Break Dance. W tym roku Mistrzostwa Świata zostały rozegrane w Danii w dniach 16.10-20.10.2013r. Wśród Polaków biorących udział w zawodach znalazło się aż 65 tancerzy z Grawitacji. Startowaliśmy w 7 kategoriach tanecznych. Dzięki systematycznej pracy oraz wzmożonym treningom nasi reprezentanci spisali się świetnie.

GRAWITACJANIE MISTRZAMI ŚWIATA IDO HIP HOP

Pierwszego dnia walczyli najmłodsi zawodnicy GRW CREW. W kategorii solo Dzieci chłopcy do lat 11 nasz młodziutki reprezentant 10-letni Maksymilian Baranowski uplasował się na 25 miejscu na 47 startujących w tej kategorii. Brawa! Drugiego i trzeciego dnia startowali soliści powyżej 16 lat. Po dwóch dniach zmagań ostatecznie Dominika Marcinkowska (filia Warszawa) w kat. Hip-Hop solo uplasowała się na 14 miejscu na prawie 99 startujących. Ten sam wynik, czyli 14 miejsce na Świecie wywalczył również Sebastian Strzeżek w kat. Hip-Hop solo na około 74 startujących mężczyzn. Trzeciego dnia do naszych seniorów dołączył duet dziecięcy do lat 11 (Melania Makowska i Jan Jach-Bartha), który swoją walkę zakończył na 19 miejscu na 43 duety co dobrze rokuje na przyszłość gdyż byli jednymi z najmłodszych roczników w tej kategorii. Czwarty i piąty dzień to sprawdzian dla formacji. Po bardzo trudnym okresie przygotowań formacja składająca się z zawodników zarówno z Piaseczna jak i filii Warszawa, wystartowała po raz pierwszy na zawodach tej rangi zajmując 18-te miejsce na 32 formacje. Natomiast formacja z filii Oświęcim poprawiła swój wynik z zeszłego roku zajmując 9-te miejsce.

GRAWITACJANIE MISTRZAMI ŚWIATA IDO HIP HOP

Jednak największe emocje, największy sukces i największe wzruszenie czekały na nas ostatniego, piątego dnia zawodów kiedy do walki o podium stanęła Mini Formacja Juniorów w składzie: Bartosz Całka, Maciej Elbe, Andrzej Kleban, Kuba Kossykowski, Kuba Michalak, Olek Wierzbicki, Dawid żak, trenująca pod okiem młodego choreografa i uznanego zawodnika K.S. Grawitacja Mateusza Strzeżka. W tej kategorii startowało 41 najlepszych ekip na świecie i walka była bardzo wyrównana. Aby być typowanym do finału oprócz perfekcyjnego wręcz tańca trzeba się było wykazać nie lada kondycją, świetnym wyrazem artystycznym i maksymalną koncentracją gdyż na tym etapie na błędy nie było już miejsca. Zmotywowani i zdeterminowani chłopcy dali z siebie wszystko zdobywając I miejsce i TYTU£ MISTRZÓW ŚWIATA IDO dla K.S. Grawitacja (tym samym powtórzyli sukces swoich kolegów, którzy w 2010 roku pod okiem tego samego choreografa zdobyli Złoto dla Polski). Jak się okazało był to jedyny złoty medal na tych zawodach dla całej reprezentacji Polski.

GRAWITACJANIE MISTRZAMI ŚWIATA IDO HIP HOP

To ogromny sukces dla naszego Klubu i trzeci w historii naszych startów w IDO złoty medal (pierwszy osiem lat temu zdobył w kat. Hip-Hop solo Mateusz Strzeżek). Ogromne emocje, które towarzyszyły całym tegorocznym Mistrzostwom, łzy wzruszenia na twarzach naszych młodych zawodników podczas ogłaszania wyników, biało-czerwona flaga w ich rękach, Mazurek Dąbrowskiego, niesamowita radość oraz gratulacje od całej reprezentacji tego nie da się z niczym porównać, takie chwile pozostaną na zawsze w naszych sercach. Dziękujemy Gminie Piaseczno za wsparcie finansowe, które pozwala obniżać koszty związane z przygotowaniem, uczestnictwem oraz strojami naszych zawodników z macierzystej jednostki. Podziękowania należą się również Miastu Oświęcim, które pomogło finansowo nasze autonomicznej filii w organizacji wyjazdu.

autor/źródło: GRAWITACJA DANCE ACADEMY www.grawitacja.com.pl

Informacje19 października 2013, 00:00,

Szukałeś Nas - Jesteśmy zaproszenie na niedzielny koncert papieski w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert papieski z okazji 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II pt.: SZUKA£EŚ NAS – JESTEŚMY. Koncert będzie w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego Favori - wraz z solistami i odbędzie się 20 października 2013 roku o godz. 17.30 w Kościele Parafialnym przy ul. Ks. Sajny 2 w Górze Kalwarii. Zapraszamy na niedzielny koncert papieski w Górze Kalwarii.

SZUKA£EŚ NAS - JESTEŚMY KONCERT PAPIESKI W GÓRZE KALWARII
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria