Informacje27 września 2017, 17:17,

Grawitacja podbiła Chiny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Najlepsi tancerze z Klubu Sportowego Grawitacja wrócili ze swojego tournée, podczas którego dali kilka występów, entuzjastycznie przyjętych przez mieszkańców partnerskiej gminy Huanggang w Chinach.

GRAWITACJA PODBIŁA CHINY

Na miejscu zorganizowano kilka przedstawień dla chińskiej publiczności, podczas których tancerze z Grawitacji dali próbkę swoich umiejętności, wykonując m.in. pokazy hip-hopu, dance’u z elementami akrobatyki, freestyle’u czy specjalnie przygotowanych na tę okoliczność grupowych układów choreograficznych. Występy przeplatane były pokazami miejscowych, chińskich grup tanecznych, tak aby podkreślić integracyjny charakter wizyty.

Już pierwszego dnia pobytu grupę z Piaseczna przywitano na oficjalnej kolacji z udziałem pani Guo Chunzhen, która jest wiceprezydentem Rządu Ludowego miasta Wuxue (jedno z miast należących do 8-milionowej gminy Huanggang). W tym mieście Grawitacjanie spędzili trzy dni, mając okazje zobaczyć Riverside Park, jezioro Wushan, góry Xiangu i inne atrakcje turystyczne. W ostatni wieczór pobytu został zorganizowany koncert dla ponad tysiąca widzów w nowo otwartym teatrze Wuxue Grand, który potraktowany został jako inauguracja tego obiektu.

GRAWITACJA PODBIŁA CHINY

Przed wyjazdem do kolejnego miasta – Huanggang – Grawitacjanie odwiedzili Szkołę Sztuk Walk – Kung-Fu, która prezentowała się razem z nimi podczas występów. Adepci szkoły przyjęli grupę z polski bardzo ciepło i zaprezentowali wspaniały pokaz. Był też czas na wzajemną naukę tańca oraz na zapoznanie się z tajnikami kung-fu.

Tancerze spędzili kolejne dni swojego pobytu w Huanggang, gdzie mieli okazję poznać chiński system edukacji, odwiedzając tamtejsze liceum oraz miejscową politechnikę. W auli szkoły wyższej zorganizowany został drugi z koncertów tanecznych, który swoją obecnością zaszczycili między innymi zastępca sekretarza partii oraz mer miasta Huanggang. I tym razem bardzo liczna publiczność owacyjnie reagowała na występy polskich tancerzy. Ostatni performans został zaplanowany w formie wspólnego koncertu z największymi szkołami tańca w tym mieście. Odbył się on w miejskim teatrze, a po występach był czas na ciekawe rozmowy i wymianę doświadczeń.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GRAWITACJA PODBIŁA CHINY

– Cały pobyt w Huanggang oraz organizacja naszej wizyty przez chińskie miasto stały na najwyższym poziomie, a ilość wrażeń, jakie stamtąd przywozimy, wystarczy nam chyba na rok – mówi Ula Strzeżek, trenerka i założycielka Grawitacji. – Gdybym miała jednak wybrać jedno, najbardziej zapadające w pamięć zdarzenie, to byłaby to zdecydowanie sytuacja, kiedy podczas spaceru w parku natknęliśmy się na grupę tańczących Chińczyków, a nasza młodzież dołączyła się do nich spontanicznie, dając pokaz owacyjnie przez nich przyjętego tańca ulicznego.

Na koniec pobytu w Huanggang Grawitacjanie mieli możliwość zobaczyć piękny Park Narodowy w Debieshan w prowincji Hubei, gdzie czekali na nich młodzi mnisi, którzy na dużym placu przed wejściem do świątyni zaprezentowali im swoje umiejętności.

Ostatnie dwa dni w Państwie Środka to przejazd do Szanghaju i zwiedzanie największego i najbardziej spektakularnego chińskiego miasta. Polska młodzież była zachwycona przyjęciem przez chińską stronę, gościnnością gospodarzy, ich otwartością i życzliwością, którą okazywali na każdym kroku. W przyszłym roku gmina Piaseczno, przy współpracy z klubem, planuje zaprosić chińskich tancerzy do naszego miasta, aby pokazali się piaseczyńskiej publiczności.

GRAWITACJA PODBIŁA CHINY

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 października 2017, 14:00,

Planeta Podwórko - musical dla dzieci i młodzieży w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 października 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się premiera musicalu dla dzieci i młodzieży pn.: Planeta Podwórko. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15 w Konstancinie.. Bilety dla dzieci – 10 zł, dla dorosłych – 15 zł Sprzedaż biletów: kasa w KDK wtorek – piątek godz. 12:00-18:00 oraz w dniu imprezy, 2 godziny przed wydarzeniem.

PLANETA PODWÓRKO - MUSICAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W KONSTANCINIE

Planeta Podwórko - "Dziś prawdziwych podwórek już nie ma..." – można by zanucić nieco zmienioną formę popularnej piosenki. A szkoda, bo to podwórka właśnie potrafiły najlepiej przygotować dzieci do funkcjonowania w społeczeństwie, aktywizowały, uczyły kreatywności i samodzielności. Planeta Podwórko to spektakl musicalowy dla dzieci i o dzieciach, które stykają się z problemem niepełnosprawności. Poznają niewidomą Majkę i postanawiają włączyć ją do wspólnej zabawy. Obiecują jej mamie, zę się nią zaopiekują. Niestety, Majka znika. Rozpoczynają się jej poszukiwania, pełne przygód, emocji i zwrotów akcji. Jak skończy się cała historia i kogo mali bohaterowie spotkają po drodze, dowiemy się, oglądając przedstawienie. Nie zabraknie tu efektownej choreografii i wpadających w ucho piosenek. Reżyseria – Ewa Cielesz, muzyka – Misza Hairulin, choreografia – Anna Bajer.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie