Informacje2 grudnia 2017, 08:30,

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w hali GOSiR Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 grudnia 2017 roku odbędzie się czwarty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w GOSiR w Piasecznie. Tym razem oprócz comiesięcznych atrakcji uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się coraz bardziej popularnej odmianie tenisa stołowego, czyli “ping-pongowi”. W ping-ponga wszyscy zawodnicy grają taką samą rakietką pokrytą cienką warstwą papieru ściernego, dzięki czemu piłka leci wolniej, akcje są dłuższe i bardziej efektowne. Dyscyplinę tą przybliży zawodnikom świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Europy w ping-pongu, Przemysław Sałaciński.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W HALI GOSIR PIASECZNO

Za nami natomiast, po niespełna dwutygodniowej przerwie od rekordowego turnieju październikowego (125 uczestników!), trzeci turniej z cyklu “Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym”. Tym razem niemal równie liczna grupa zawodników zjawiła się w sali GOSiR aby rywalizować przy pingpongowych stołach. W pięciu kategoriach wiekowych wystąpiło 122 graczy, a ich zmagania stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Podobnie jak w październiku nie obyło się bez niespodzianek. Swoje pierwsze turnieje wygrali Wojciech Żychliński (dzieci), Rafał Hresiukiewicz (juniorzy), Michał Murawski (open). Na najwyższy stopień podium wróciła Alicja Walasek, która miesiąc wcześniej niespodziewanie zakończyła rozgrywki już w ćwierćfinale. Wśród mężczyzn trwa zażarta rywalizacja pomiędzy Rafałem Suszyckim i Krystianem Markiem. Po raz drugi z rzędu lepszy okazał się ten pierwszy. W klasyfikacji generalnej obaj zawodnicy zgromadzili tyle samo punktów i wygląda na to, że walka o triumf w ‘generalce’ będzie trwała do ostatnich zawodów.

Podczas turnieju nie zabrakło, jak co miesiąc, losowania nagród. Tym razem w ręce uczestników trafiły vouchery do piaseczyńskich restauracji “Szara Eminencja” oraz “Zakątek smaku”, a także koszulki najlepszych tenisistek stołowych Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. W ostatniej chwili swój udział z przyczyn zdrowotnych odwołał wicemistrz Polski, Marek Badowski. Organizatorzy zapewniają jednak, że jeszcze w tym sezonie będzie można zobaczyć Marka podczas turnieju, być może już 2 grudnia, kiedy to odbędzie się czwarty turniej z cyklu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 grudnia 2017, 08:00,

III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów Stacja Runów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 grudnia 2017 roku odbędą się Mikołajkowe Wyścigi Psich Zaprzęgów, w których wystartują zawodnicy konkurujący o to by stanąć na podium i otrzymać medale prosto z rąk Burmistrza Gminy Piaseczno, Starosty Powiatu Piaseczyńskiego, jak i Sołtys miejscowości Runów. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w trzeciej edycji Psich Zaprzęgów – Przystanek Runów.

MIKOŁAJKOWY WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW STACJA RUNÓW

Za merytoryczne przygotowanie imprezy odpowiadać będzie Hodowla Psów Zaprzęgowych z Klanu Wydry oraz Takuna, którzy wspólnie z pozostałymi organizatorami przygotowywali wcześniejsze imprezy. Zawodnicy wyruszą w trasę wyznaczoną na terenie Lasu miejscowości Runów należącego do Nadleśnictwa Lasu Chojnowskiego w zupełnie świątecznych przebraniach – ich pupile również. W trakcie dnia przewidziane zostały konkurencje zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów, stąd zapraszamy do dwóch najprostszych do rozpoczęcia sportów: canicross (bieg z psem na smyczny) oraz bikejoring (jazda na rowerze ciągniętym przez psa).

Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów w Runowie program:
9:00 - Otwarcie bram ośrodka
9:00 - 10:00 Rejestracja zawodników, weryfikacja dokumentów
10:30 - Zamknięcie biura zawodów
10:00 - 11:00 Odprawa weterynaryjna i techniczna
11:00 - Oficjalne rozpoczęcie zawodów i odprawa zawodników
11:00 - Pociąg wyrusza z Piaseczna, ze stacji głównej ul. Sienkiewicza 14
11:30 - Przyjazd pociągu do Runowa
12:00 - START PIERWSZEGO ZAPRZĘGU W WYŚCIGACH
14:30 - Podsumowanie wyników i wręczanie nagród dla uczestników
15:30 - Odjazd pociągu z Runowa do Piaseczna
15:45 - Przeniesienie się do Kawiarni Meksykańskej oraz zgromadzenie przy ogniskach (wieczór maszera)
17:00 - Zamknięcie bram ośrodka (lub do ostatniego gościa)

MIKOŁAJKOWY WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW STACJA RUNÓW

OD RANA DO ZMIERZCHU:
- Pozowanie do zdjęć z Psami Zaprzęgowymi
- Nastrojowa muzyka
- Ciepłe i zimne przekąski (dodatkowo płatne)

Więcej szczegółów na stronach:
Szczegóły Kolej: http://www.kolejka-piaseczno.pl
Szczegóły Osada Psów Północy: http://www.fb.com/OsadaPsowPolnocy
Hodowla Psów Zaprzęgowych Z Klanu Wydry oraz Takuna: www.alaskanmalamt.pl i www.takuna.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie