Informacje24 sierpnia 2018, 14:00,

Gramy dla Michałka - mecz charytatywny na rzecz Michałka Dziedzic z Nowej Woli

24 sierpnia 2018 roku zapraszamy na mecz charytatywny Samorząd vs. Mieszkańcy i piknik na rzecz małego Michałka z Nowej Woli. Chłopiec urodził się z rzadką chorobą układu kostno-szkieletowego oraz wadą serca. Przed nieuleczalnym kalectwem mogą uchronić Michałka specjalistyczne operacje ortopedyczne oraz intensywna rehabilitacja. Chłopiec ma szansę na operację u wybitnych specjalistów z USA, którzy pod koniec sierpnia przyjadą do Warszawy. Koszt operacji wynosi aż 377 353 zł i przekracza możliwości finansowe rodziny Michała.

GRAMY DLA MICHAŁKA - MECZ CHARYTATYWNY NA RZECZ MICHAŁKA DZIEDZIC Z NOWEJ WOLI

Mecz charytatywny i piknik w Nowej Iwicznej to jedna z kilku inicjatyw, podczas których zbierane są środki na sfinansowanie tej operacji. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji - dmuchańce i strefę zabaw dla dzieci, pokaz zumby, koncerty, loterie i licytacje. Będzie można wylicytować m.in. koszulki klubowe z autografami znanych sportowców, jazdę próbną samochodem marki Tesla, piękne obrazy a nawet kolację z Wójt Gminy Lesznowola Marią Jolantą Batycką-Wąsik.

Na scenie charytatywnie wystąpią m.in.: Iluzjonista Konrad Modzelewski, Big Band dla Frajdy, Kolorofonia, Sławek Kosiński i Aleksandra Błachno. Serdecznie zapraszamy do udziału! Gramy dla Michałka - włącz się do gry! https://www.siepomaga.pl/dla-michalka

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GRAMY DLA MICHAŁKA - MECZ CHARYTATYWNY NA RZECZ MICHAŁKA DZIEDZIC Z NOWEJ WOLI

Podczas pikniku w Nowej Iwicznej będziemy także pomagać innemu mieszkańcowi naszej gminy - 25 letniemu Kamilowi, który czeka na przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Fundacji DKMS i zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

UWAGA - w poniedziałek 20 sierpnia w godz. 17.00 - 20.00 w szkole w Nowej Iwicznej (wejście główne od ul. Krasickiego) odbędzie się dyżur gminnych Radnych, podczas którego można zgłaszać jeszcze fanty na licytacje i loterie. Zapraszamy!

Informacje25 sierpnia 2018, 16:00,

Kapela Timingeriu na skwerze Kisiela

W ostatnią sobotę sierpnia 25.08.2018 r. zapraszamy na skwer Kisiela na koncert folkowej kapeli TIMINGERIU. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

KAPELA TIMINGERIU NA SKWERZE KISIELA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem. Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji: na dużych scenach plenerowych, scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie, Jarmarku Świątecznym w Poczdamie czy Berlinie.

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari), jazzowej ( Zakład Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła). W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Kapela Timingeriu - skrzypce, śpiew, Jacek Timingeriu - akordeon, śpiew, Ewa Timingeriu - klarnet, śpiew, Jakub Kurek – trąbka, Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne, Mikołaj Nowicki – kontrabas, Mateusz Rybicki - klarnet. W marcu 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Radio Rom.

KAPELA TIMINGERIU NA SKWERZE KISIELA