Informacje12 maja 2018, 16:00,

Grafika i nie tylko… wystawa Andrzeja Kujawy w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na wystawę Grafika i nie tylko… Andrzeja Kujawy. Wernisaż tejże wystawy odbędzie się 12 maja 2018 roku o godz. 18.00 w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Regionalny artysta z przyjemnością powita Państwa na otwarciu swojej wystawy.

GRAFIKA I NIE TYLKO…WYSTAWA ANDRZEJA KUJAWY W TARCZYNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 maja 2018, 17:00,

Pastelove koguty - wystawa malarstwa Agnieszki Kazała


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 maja 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Pastelove koguty" Agnieszki Kazały. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Górze Kalwaria. Wystawa czynna do 11 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

PASTELOVE KOGUTY - WYSTAWA MALARSTWA AGNIESZKI KAZAŁA W GÓRZE KALWARII

AGNIESZKA KAZAŁA absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Malarka, na co dzień pracuje z dziećmi zarażając je swoją miłością do sztuki. Uczy plastyki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie, prowadzi zajęcia artystyczne w Grójeckim Ośrodku Kultury oraz współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii. Każdą wolną chwilę poświęca twórczości, maluje obrazy o różnej tematyce, czasem przy użyciu wymagających technik jak np. batik. Swój artystyczny dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury, Ośrodkach Kultury „Świt” oraz „OKO” i Teatrze Kamienica w Warszawie, Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, Tarczynie, Kozienicach oraz w Makowie Mazowieckim. Agnieszka Kazała bardzo chętnie i z niezwykłą wprawą posługuje się techniką pasteli. Jej ,,Pastelove Koguty”, to wyprawa w świat czystych, intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem, ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych. W swoich pracach uwalnia wrażliwość na otaczająca rzeczywistość, jej różnorodność i barwność. Obcowanie z nimi to porządna dawka pozytywnej energii, to przeniesienie się w bajkowy jak marzenia i tęsknoty dziecięce świat. Przyroda sama w sobie jest piękna a obrazy Agnieszki Kazały pomnażają to piękno. Są efektem jej wrażliwości i swoistego romansu z malarstwem. Wplotła w swe nowe wizje elementy z ornamentyki ludowej; z form banalnych wydobyła ich istotę przekazu. A wszystko w pastelach, które udało się jej lepiej poznać, polubić, przytulić... artystycznie z nich czerpiąc.Poszukiwanie jest nierozłączne dla poważnie traktujących swoje zajęcie twórców. Fascynacje mogą wypełniać okresy przejściowe, ale przecież ekspozycja obnaża duszę. Ukazuje jej stan rozedrgania, jej osobność i siłę; prawdę przeżyć, po którą przychodzą ludzie głodni, spragnieni, oczekujący ukojenia ich wibracji, tętnień i tąpnięć... G.Wasikowska, K.Kochanski fb/pastelovekoguty

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie