Informacje31 maja 2016, 06:00,

Gra biblioteczno - terenowa w Piasecznie z okazji 71 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza młodzież w wieku 10-16 lat do udziału w grze biblioteczno - terenowej z okazji 71 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Chętni zapisywać się mogą do 31 maja 2016 r. w siedzibie Biblioteki przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie lub pod numerem telefonu (22) 756 73 58.

GRA BIBLIOTECZNO - TERENOWA W PIASECZNIE Z OKAZJI 71 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 czerwca 2016, 09:00,

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Równo za miesiąc, w sobotę 25 czerwca 2016 r. w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z I Biegu Konstancińskiego:


Zmotywowani pozytywną reakcją społeczności biegaczy i mieszkańców Konstancina, organizatorzy postawili sobie za cel przygotowanie kolejnych, jeszcze lepszych i większych imprez biegowych. W tym roku zrealizowali I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II, w którym pobiegło 590 osób, a bieg ukończyły 543 osoby, które w dużej ilości deklarowały chęć startu 25 czerwca 2016 r. w Biegu Konstancińskim. Relację z wydarzenia można obejrzeć w Kąciku Biegacza w TVP 3 Lublin: http://lublin.tvp.pl/25356280/15-maja-2016

Ambasadorami biegu są znani, utalentowani sportowcy z wielkimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej: Dariusz „Tiger” Michalczewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Paweł Skrzecz. Niektórzy zadeklarowali bardzo aktywny udział w wydarzeniu i start w biegu. Kto wie? Może w tym roku pobiegniecie z Mistrzami Świata?

Poza wspomnianą grupą sławnych, uznanych sportowców, w gronie Ambasadorów są również regularnie biegający zawodnicy: Anna Stegner, prowadząca fanpage Bieganie Pisane Wierszem, Jarosław Rupiewicz prowadzący blog RunJaroRun, Hubert Mohamed Kred – Amator Runner, zespół Biegaj pod Okiem Trenera, prowadzony przez Biegowego Wariata – Artura Kobuszewskiego oraz zespół Mamy Ruszamy, prowadzony przez Ilonę Brusiło.

Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie

Przygotowana została trasa o dystansie 10 km, atestowana przez PZLA, wiodąca przez aleję główną parku oraz urokliwe uliczki Konstancina. Dobrana godzina startu biegu idealnie wpasowuje się w ciepłą końcówkę czerwca. Zawodnicy wystartują o 10:00 z okolic Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” i będą mieli dokładnie 1h 30min na przebiegnięcie trasy.

Na spragnionych zawodników czekać będzie woda Żywiec Zdrój, podawana na trasie przez wolontariuszy i kibiców w punktach z wodą. Zadbano również o profesjonalny pomiar czasu, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców w kategorii open, open wśród mieszkańców Konstancina, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie oraz w specjalnej kategorii Olimpijskiej. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe, fundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Wszyscy startujący, którzy ukończą bieg otrzymają medale.

Po ukończonym biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w specjalnie przygotowanej strefie grilla Kamis, w miasteczku biegacza. Pysznych potraw z grilla będą mogli również skosztować kibice oraz goście miasteczka biegacza.

Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach, dla których rozstawiona zostanie STREFA ZABAW ŻYWIEC ZDRÓJ, w której znajdą się duże zabawki dmuchane – mega zjeżdżalnia, mega piłkarzyki, zamek oraz bramka. Dzieci będą mogły miło spędzić czas pod okien jednego z rodziców oraz opiekunek poszczególnych zabawek.

Biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy z bogatą zawartością, która z tygodnia na tydzień stale się powiększa. Cena pakietu wynosi 60 zł brutto. Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz burmistrza Konstancina – Jeziorny Kazimierza Jańczuka.

Patronat medialny nad imprezą objęli: telewizja Polsat News, dziennik „SuperExpress” , portale TreningBiegacza.pl oraz FestiwalBiegow.pl.

Wszystkich aktywnie spędzających czas zapraszamy 25 czerwca 2016 r. do startu w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego.

Aby być na bieżąco z wydarzeniem, zaglądajcie na fanpage oraz stronę:
Fanpage: https://www.facebook.com/biegkonstancin/?fref=ts
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/164418190627548/
Strona: http://www.biegkonstancin.pl/
Zapisy: http://frslublin.pl/biegkonstancinski/
Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” na: http://czwartki.pl/
Więcej informacji na temat DEM’a Promotion Polska na: http://dema.com.pl/
Promocja, współpraca przy biegu: Daniel Milewski - d.milewski@dema.com.pl

Przeczytaj też: Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie