Informacje6 lipca 2007, 00:00,

GOSiR Piaseczno zaprasza na spędzanie wakacji w Ośrodku

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zaprasza na pływalnię. Otrzymaliśmy z newslettera GOSiR informację o dodatkowych atrakcjach przygotowanych w okresie wakacyjnym. Pogoda za oknem nie sprzyja na razie aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, np.: nad wodą, dlatego w tym czasie warto skorzystać z oferty GOSiR Piaseczno.

Ośrodek Sportu w Piasecznie zaprasza na ściankę wspinaczkową, która w okresie wakacyjnym jest czynna w lipcu. Ze ścianki wspinaczkowej możecie skorzystać w dniach: 2, 6, 9, 13, 23, 27 lipca 2007 roku w godzinach od 20:30 do 22:00.

W związku z akcją: Lato w Mieście, można w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 10:00 korzystać z hali sportowej (koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy).

W lipcu na pływalni GOSiR jest prowadzony bezpłatny kurs pływania dla dzieci z gminy Piaseczno. W godzinach od 8:00 do 8:30 odbywa się nauka pływania dla dzieci w wieku 7 - 10 lat. Od 8:30 do 9:00 doskonalenie pływania. Natomiast od 9:00 do 9:45 zaplanowane są zajęcia z nauki i doskonalenia pływania z elementami piłki wodnej, dla młodzieży w wieku 10 -15 lat. Ilość miejsc jest ograniczona.

Informacja w naszym serwisie powiązana tematycznie: GOSiR Piaseczno zaprasza na lato w mieście na basenie (2007-06-26). Więcej informacji o akcji: Lato w mieście znajdziecie na stronie GOSiR w Piasecznie: www.gosir-piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje7 lipca 2007, 00:00,

Rynek Miejski w Piasecznie - Skwer Kisiela Piaseczno

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o tym, że trwają dyskusje nad wyglądem rynku miejskiego w Piasecznie. Cały projekt odnowienia Skweru Kisiela rodzi się w wielkich bólach. W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 13) pojawiła się kolejna wzmianka na temat postępu prac przy opracowywaniu koncepcji zagospodarowania Skweru Kisiela w Piasecznie.

Rynek Miejski w Piasecznie - Skwer Kisiela Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Według informacji podanych w gazecie Nad Wisłą, prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się remont skweru Stefana Kisielewskiego "Kisiela" w Piasecznie. Przedstawiciele samorządu lokalnego spotkali się ostatnio z projektantem i poinformował go, że nie interesują ich drobne zmiany. Samorząd Gminy Piaseczno chce, żeby było to miejsce ładne, służące wypoczynkowi, oraz funkcjom kulturalnym. Na skwerze ma powstać ciekawa kształtem fontanna, a także mają zostać poszerzone schody, które będą służyły za widownię podczas piaseczyńskich teatraliów. Oprócz tego dowiadujemy się, że rzeźbiarz Józef Wilkoń z Zalesia ma wyrzeźbić piaseczyńskiego kozła, który ozdobi jeden z trawników skweru kisiela. Wystrój placu uzupełnią m.in. kamienne ławki.

Informacja w naszym serwisie powiązana tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27). Zdjęcie użyte w informacji zostało przez nas zrobione podczas Festynu Przystanek Piaseczno. Z niecierpliwością czekam na remont Rynku Miejskiego w Piasecznie, który mam nadzieję, że po odnowieniu będzie na miarę Kisiela.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno