Informacje28 lipca 2008, 00:00,

GOŚCINIEC OYCOWIZNA W LESZNOWOLI - nasza opinia

Przeczytaliśmy informację Krystiana o otwartym Gościńcu Oycowizna, która ukazała się na forum e-mieszkańców i postanowiliśmy wykorzystać niedzielne popołudnie, aby wybrać się na osobiste przetestowanie Gościńca. Wspomniany Gościniec Oycowizna, znajduje się przy ul. Słonecznej w Lesznowoli, tuż przed Magdalenką. Nie sposób przeoczyć ich pięknego budynku, który możecie obejrzeć na poniższym zdjęciu. Po wejściu do gościńca, od razu zostaliśmy bardzo miło powitani przez obsługę lokalu. Zaproponowano nam NIEDZIELNY BUFET GOŚCIńCA OYCOWIZNA, czyli m.in.: zakąski, zupy, dania gorące, desery, napoje zimne i gorące a także piwo, a wszystko to za 70 zł od osoby.

GOŚCINIEC OYCOWIZNA W LESZNOWOLI

Po wcześniejszym zapoznaniu się z bardzo apetycznie brzmiącym menu na stronie internetowej Gościńca Oycowizna, chcieliśmy zamówić coś własnego. Okazało się, że w niedzielne popołudnie jest problem z wolnym miejscem, jednak ku naszemu zaskoczeniu - ekipie gościńca - udało się bardzo szybko zorganizować wolny stolik. Po złożeniu zamówienia i w trakcie oczekiwania na jego realizację, otrzymaliśmy deskę z chlebem, smalcem i ogórkami. PYCHA! Musicie spróbować tego, wspaniałego swojskiego smaku.

Oczekując na zamówione przez nas dania, oglądaliśmy piękny chłopski wystrój gospody i wsłuchiwaliśmy się w muzykę, która przygrywała nam w tle m.in.: Golec uOrkiestra. Po otrzymaniu zamówionych przez nas dań, byliśmy miło zaskoczeni dość sporymi porcjami. Podane nam dania, nie tylko apetycznie wyglądały, ale również wspaniale smakowały. Ku naszemu zaskoczeniu, podczas spożywania jedzenia, rozpoczął się w Gospodzie Oycowizna - występ na żywo. Artyści ubrani w chłopskie ubrania, grali i śpiewali polskie utwory. Przy muzyce na żywo, jedzenie smakowało jeszcze bardziej. Ciekawe, czy na takie atrakcje można liczyć również w tygodniu? Może, wkrótce się o tym przekonamy... Tymczasem, wszystkie osoby które lubią swojskie klimaty oraz dobrą kuchnię, zachęcamy do odwiedzenia Gościńca Oycowizna w Lesznowoli.

Gościniec Oycowizna w Lesznowoli

ul. Słoneczna 241
05-506 Lesznowola
telefon: 0602-55-73-57
e-mail: kontakt@oycowizna.pl
strona: www.oycowizna.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje24 lipca 2008, 00:00,

Informacja o weekendowych utrudnieniach na Puławskiej

Zarząd Dróg Miejskich ZDM poinformował na swojej stronie internetowej www.zdm.waw.pl, o weekendowych utrudnieniach w ruchu, jaki może nastąpić przez kolejne weekendy (25-28 lipiec, oraz 1-4 sierpień 2008). Utrudnienia spowodowane są wymianą nawierzchni ulicy i mogą spowodować utrudniony przejazd ulicą Puławską z podwarszawskich miejscowości do/z Warszawy. Należy wziąć po uwagę tworzące się korki.

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2008-07-25 do dnia 2008-07-28 z powodu wymiany nawierzchni przez całą dobę występować będą utrudnienia w ruchu na ulicy Puławska na odcinku od ul. Karczunkowska do granica miasta. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy/ów prawa strony jezdni. Proponowany objazd prowadzi ulicami: pozostałą częścią jezdni - jednym pasem ruchu. Inwestor: ZDM. Wykonawca: Bilfinger Berger Polska.S.A. ¬ródło: www.zdm.waw.pl

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2008-08-01 do dnia 2008-08-04 z powodu wymiany nawierzchni przez całą dobę występować będą utrudnienia w ruchu na ulicy Puławska na odcinku od ul. Karczunkowska do granica miasta. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy/ów lewa strony jezdni. Proponowany objazd prowadzi ulicami: pozostałą częścią jezdni - jednym pasem ruchu. Inwestor: ZDM. Wykonawca: Bilfinger Berger Polska.S.A. ¬ródło: www.zdm.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno