Informacje28 września 2012, 00:00,

Górki Szymona wreszcie gminy Piaseczno

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe dwóch segmentów piwnicznych na Górkach Szymona. Po blisko półtorarocznych negocjacjach 10 września gmina Piaseczno stała się właścicielem piaszczystych wydm nad rzeką Jeziorką. Cztery działki nazywane zwyczajowo Górkami Szymona liczą łącznie 18750 m.kw. Od połowy zeszłego roku trwały negocjacje z dotychczasowymi właścicielami terenu, którzy w związku ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wystąpili do gminy o odszkodowanie. W drodze prowadzonych rozmów okazało się, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla obu stron będzie wykupienie nieruchomości przez gminę.

GÓRKI SZYMONA WRESZCIE GMINY PIASECZNO

We wtorek 25 września gmina wprowadziła na teren wydm firmę, która ma rozebrać pomieszczenia piwniczne i fundamenty po niedokończonej budowie pensjonatu. Prace rozbiórkowe obejmą odkopanie istniejących ścian, ich rozbiórkę mechaniczną włącznie z częścią fundamentową oraz wywóz materiałów porozbiórkowych i uzupełnienie miejsc po budynkach piaskiem kopalnym. Zależy nam na tym, aby po tych straszących betonach nie został żaden ślad, a cały teren zachował swój unikalny charakter. W ramach prac rozbiórkowych zadbamy, aby odtworzyć zniszczone przez budowle miejsca i doprowadzić je do ich pierwotnego wyglądu - mówi burmistrz Zdzisław Lis.

GÓRKI SZYMONA WRESZCIE GMINY PIASECZNO

Głównym wykonawcą prac rozbiórkowych jest firma TREE Polska. Całkowity koszt rozebrania obiektów oraz wywiezienia gruzu i odtworzenia terenu określony jest na kwotę 29 tys. zł. Rozbiórka powinna zakończyć się w ciągu dwóch tygodni.

Górki Szymona to prawdziwa perełka w naszym regionie. Wydmy są niezwykle malownicze i ciekawe przyrodniczo a w słoneczne dni zamieniają się w prawdziwą plażę dając wytchnienie mieszkańcom Piaseczna i okolic. Prace te to pierwszy etap wprowadzenia opracowanej przez gminę koncepcji zagospodarowania Górek Szymona. Plany obejmują lokalizację obiektów małej gastronomi przy parkingu oraz stworzenie systemu tarasów kawiarnianych łączących stawy z rzeką Jeziorką. Planuje się również ustawienie elementów małej architektury, koszy na śmieci oraz zabezpieczenie całego terenu przed wjazdem pojazdów mechanicznych takich jak quady czy motocykle.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje27 września 2012, 00:00,

Zapraszamy na Piknik na 50-lecie OSP w Jeziórku

W najbliższą sobotę 29 września 2012 roku o godz. 13:00 odbędą się uroczyste obchody 50-tej rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziórku. Program uroczystości przewiduje m. in. mszę św. polową, wręczenia nowego sztandaru jednostce, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wręczenie medali i odznak dla zasłużonych działaczy OSP, piknik strażacki. Organizatorzy zapraszają serdecznie sympatyków straży pożarnej.

Piknik na 50-lecie OSP w Jeziórku
Tematy:Prażmów