Informacje1 kwietnia 2014, 00:00,

Góra Kalwaria zaprasza na uroczystości związane z 74 rocznicą Mordu Katyńskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na uroczystości związane z 74 rocznicą Mordu Katyńskiego, które odbędą się w dniu 4 kwietnia 2014 roku. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Góra Kalwaria zaprasza na uroczystości związane z 74 rocznicą Mordu Katyńskiego

Przebieg uroczystości:
11.45 – zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników przy pomniku;
12.00 – rozpoczęcie uroczystości, wystawienie posterunku honorowego przed pomnikiem:
- wystawienie delegacji uczniów do złożenia zapalonych zniczy,
- powitanie uczestników przez Dyrektora ZSZ im. M. F. Bielińskiego,
- odegranie hymnu polskiego,
- wystąpienia okolicznościowe,
- odczytanie „Apelu Pamięci”,
- modlitwa za pomordowanych,
- złożenie kwiatów przed tablicą Katyńską,
- odśpiewanie pieśni patriotycznych,
- podziękowanie uczestnikom oraz zakończenie uroczystości.

Informacje1 kwietnia 2014, 00:00,

Parkrun biegi na 5 km w Konstancinie-Jeziornie

Do Konstancina-Jeziorny zawita nowa impreza sportowa. Mowa o parkrun, czyli cyklicznych biegach na dystansie 5 km z profesjonalnym pomiarem czasu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku po raz pierwszy spotkają się w najbliższą sobotę 5 kwietnia 2014 roku. Start o godz. 9.00. Cotygodniowe spotkania są oddolną inicjatywą stworzoną przez biegaczy dla biegaczy. Konstancin-Jeziorna wkrótce dołączy do grona takich miast jak: Londyn, Melbourne, Kopenhaga, Warszawa czy Kraków, w których już od wielu lat organizowany jest parkrut.

Parkrun biegi na 5 km w Konstancinie-Jeziornie

– To biegi dla wszystkich, niezależnie od wieku i stażu – podkreśla Piotr Kucharski, koordynator konstancińskiej edycji parkrun. – Zaawansowani biegacze wykorzystują go jako doskonałą możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości. Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w tym wyjątkowym przedsięwzięciu jest zarejestrowanie się na stronie internetowej (www.parkrun.pl/rejestracja) i wydrukowanie swojej karty uczestnika, do której link przesłany zostanie indywidualnie mailem. Warto tu zaznaczyć, że jednorazowa rejestracja pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów i to we wszystkich lokalizacjach biegów parkrun w Polsce i na świecie. Akcję wspiera Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, dzięki któremu zakupione zostaną m.in. sprzęt pomiarowy oraz wyposażenie trasy i wolontariuszy.

Inauguracja konstancińskiego "biegu po parku" już w najbliższą sobotę (5 kwietnia). Zbiórka o o godz. 9.00 na Ścieżce Zdrowia - linia startu od ul. Do Lasu. Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna objął honorowy patronat nad imprezą. Zapraszamy.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna