Informacje24 stycznia 2016, 13:00,

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Ruch Narodowy, Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość, ONR Brygada Mazowiecka zapraszają na protest, który odbędzie się 24 stycznia 2016 roku w godzinach 13:00 - 15:00. Góra Kalwaria nie chce imigrantów! Nie zgadzamy się na przyjęcie w Lininie, w Górze Kalwarii żadnych imigrantów z Bliskiego Wschodu.

GÓRA KALWARIA NIE CHCE IMIGRANTÓW

Pomimo:
1. Licznych badań opinii publicznej, które pokazują, że w zdecydowanej większości Polacy NIE CHCĄ tu imigrantów z Afryki i Azji!
2. Licznych protestów organizowanych w ostatnim czasie przez środowiska narodowe w całej Polsce!
3. Fatalnych doświadczeń krajów Europy Zachodniej oraz Północnej związanej z imigrantami z Afryki i Azji! Również tymi tak bolesnymi z Paryża, Kolonii i innych europejskich miast.
4. Incydentów wyrażających poparcie dla organizacji terrorystycznych wśród populacji islamskiej na Starym Kontynencie!
5. Zapowiedzi polityków oraz urzędników, którzy otwarcie przyznają, że przyjęcie imigrantów nam się nie opłaca!
6. Dziesiątek tysięcy repatriantów, którzy tylko czekają na wymarzony powrót do Ojczyzny!
7. Ubożenia społeczeństwa, co zmusza Rodaków do wyjazdu na przymusową emigrację zarobkową!

GÓRA KALWARIA NIE CHCE IMIGRANTÓW

Rząd Ewy Kopacz i Platformy Obywatelskiej zgodziły się na przyjęcie niemal 10 TYSIĘCY imigrantów!

Dzisiaj Rząd Beaty Szydło i PISu, który w kampanii wyborczej ubijał kapitał polityczny na nastrojach antyimigracyjnych, zdradził rodaków i zgodził się wbrew polskiemu interesowi narodowemu na przyjęcie imigrantów. TO SKANDAL!

Razem z nami pokaż jasno zdecydowane, polskie, narodowe NIE! dla niechcianych imigrantów z Afryki, a pokaż zdecydowane, polskie, narodowe TAK! dla bezpiecznej przyszłości naszych Rodzin i przyjaciół! Chcemy bezpiecznej Góry Kalwarii, chcemy bezpiecznego powiatu piaseczyńskiego!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przyjdź 24 stycznia w niedzielę, o godzinie 13:00 na plac przed Ratuszem w Górze Kalwarii!!! Tego dnia musimy być razem! https://www.facebook.com/events/1674717462810285/

Organizatorami wydarzenia są:
- Mieszkańcy Góry Kalwarii zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rodzin "Polska Pamięć i Tożsamość"
- Ruch Narodowy
- Obóz Narodowo - Radykalny

Informacje18 stycznia 2016, 10:37,

Zimowe utrzymanie dróg i przyległych chodników na terenie gminy Piaseczno

W związku z piątkowymi opadami śniegu oraz licznymi pytaniami mieszkańców w temacie drożności dróg Urząd Miasta i Gminy Piaseczno informuje, iż akcja odśnieżania trwa od 15 stycznia do chwili obecnej. Przypominamy, że za odśnieżanie i zapewnianie przejezdności dróg zimą odpowiada ich zarządca. Na terenie gminy Piaseczno występują zarówno drogi miejskie, powiatowe, wojewódzkie jak i krajowe. Za część jezdni osiedlowych odpowiadają natomiast spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, bądź ich właściciele. Nie jest więc tak, że za wszystkie ulice odpowiada gmina. W gminie Piaseczno ponad 133 km dróg i blisko 45 tyś. m² chodników objętych jest harmonogramem zimowego utrzymania.

Zimowe utrzymanie dróg i przyległych chodników na terenie gminy Piaseczno

Po ostatnich intensywnych opadach ulice gminne odśnieżane były kilkukrotnie. Pierwsza akcja miała miejsce w piątek w godzinach od 15 do 20, była jednak utrudniona z powodu korków panujących na drogach oraz świeżych opadów, które ograniczyły działanie stosowanej mieszanki. W związku z powyższym akcję powtórzono w godzinach od 21 do 4 w nocy, a następnie w sobotę między 14 a 20 wieczorem. Warto pamiętać, że zarządca dróg w pierwszej kolejności dba o udrożnienie głównych arterii miasta, ciągów komunikacyjnych, dojazdów do szpitala i szkół.

Zimowym utrzymaniem dróg i przyległych do nich chodników w gminie Piaseczno zajmuje się Wydział Utrzymania Terenów Publicznych. To właśnie do Urzędu Miasta i Gminy należy zgłaszać ewentualne problemy z przejezdnością lub zaleganiem śniegu na skrzyżowaniach czy przystankach komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 701 76 52 (w godzinach od 8 do 16) lub 22 701 75 00 ( w godzinach od 16 do 8 rano). Jeśli pojawiają się wątpliwości, kto jest właścicielem drogi, w łatwy sposób można to zweryfikować. Wystarczy wejść na gminną stronę internetową www.piaseczno.eu i z głównej strony kliknąć zakładkę „drogi” http://piaseczno.eu/index.php?mnu=117.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie