Informacje9 lipca 2008, 00:00,

GOK Tarczyn zaprasza na wycieczkę do NIEPOKALANOWA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci na wakacyjną wycieczkę do Niepokalanowa. Zapisy do 11 lipca 2008 roku pod numerem telefonu (022) 727-71-96 lub w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Koszt wycieczki to 10 zł. Nie zwlekaj z zapisem, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Wyjazd do Niepokalanowa, odbędzie się w poniedziałek 14 lipca 2008 roku, o godz. 8:30. Serdecznie zachęcamy zainteresowane dzieci do skorzystania z wycieczki do Niepokalanowa.

Niepokalanów to sanktuarium, położone około 40 km na zachód od Warszawy. Niepokalanów to miejsce działalności franciszkanina świętego o.Maksymiliana Marii Kolbego. Obecnym gwardianem jest O.Stanisław Piętka. W Niepokalanowie znajduje się bazylika, Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Centrala Narodowa Rycerstwa Niepokalanej, Wydawnictwo Ojców Franciszkanów, wydające m. in. Rycerza Niepokalanej, siedziba Radia Niepokalanów i klasztor franciszkanów (OFMConv). Niepokalanów stanowi ważne centrum pielgrzymkowe w Polsce centralnej, corocznie w drodze na Jasną Górę odwiedza je m.in. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W Niepokalanowie mieści się Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum oo. Franciszkanów. Więcej informacji na: www.niepokalanow.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje9 lipca 2008, 00:00,

Gmina Piaseczno - będą kolejne utrudnienia w poborze wody


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu poinformował, że zgodnie z informacją otrzymaną z MPWiK SA Warszawa Zakład Eksploatacji Sieci Wodociągowej - od dnia 11 lipca 2008 roku od godz. 8:00 do dnia 13 lipca 2008 roku do godz. 12:00, może nastąpić znaczny spadek ciśnienia wody dostarczanej do Piaseczna. Możliwe utrudnienia w poborze wody, spowodowane są koniecznością usunięcia awarii na sieci w Warszawie. Może to spowodować spadki ciśnienia w miejskiej sieci. Urzędnicy przepraszają mieszkańców!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie