Informacje14 marca 2008, 00:00,

Godzinna blokada drogi nr 721 w Magdalence - informacja

Gazeta Stołeczna Wyborcza poinformowała, że dziś lepiej omijać drogę z Piaseczna do trasy krakowskiej w Magdalence. Mieszkańcy tej miejscowości na godzinę zablokują przejazd w proteście przeciw planom drogowców. Ruchliwa droga nr 721 ma być zablokowana 14 marca 2008 roku, w godzinach od 15:30 do 16:30. W ten sposób mieszkańcy Magdalenki zaprotestują przeciwko planom ogromnego bezkolizyjnego skrzyżowania szosy z Piaseczna do Nadarzyna z trasą krakowską. Węzeł ma powstać przy okazji wytyczania trasy ekspresowej omijającej Raszyn i Janki (od Al. Jerozolimskich w Salomei do Wolicy i Sękocina). Będzie to nowa wylotówka ze stolicy na Kraków i Katowice.
WAżNA INFORMACJA
Mieszkańcy Magdalenki uważają jednak, że planowany węzeł jest zbyt duży, a jego budowa spowoduje wycięcie dużej część lasu i rozbiórkę 14 domów. W zamian proponują wytyczenie nowej trasy - tzw. drogi 721-bis istniejącej w planach zagospodarowania gminy Lesznowola, która może ominąć Magdalenkę od północy. Według Wojciecha Dąbrowskiego, szefa mazowieckiego oddziału generalnej dyrekcji dróg, na zmianę projektów nie ma już czasu. Wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną dla drogi ekspresowej i wszelkie protesty zostały już odrzucone. Twierdzi też, że węzeł musi być tak duży ze względów bezpieczeństwa. Dodaje, że tzw. droga 721-bis, może powstać w przyszłości, ale tym powinien się zająć marszałek Mazowsza. Według zapowiedzi drogowców budowa nowej wylotówki na Kraków i Katowice omijającej Raszyn może się zacząć na przełomie 2008 i 2009 r. i skończyć po prawie trzech latach. ¬ródło informacji: miasta.gazeta.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński MAGDALENKA
Tematy:Lesznowola

Informacje15 marca 2008, 00:00,

Wolne miejsca na wycieczkę na Kurpie w Niedzielę Palmową

W najbliższą niedzielę 16 marca 2008 roku, WYCIECZKOWICZ tradycyjnie poprowadzi wycieczkę na Kurpie do £ysych. Na niezdecydowanych czeka jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt wycieczki: 52 zł. Wyjazd o godzinie: 6:00, powrót około godziny 20:00. Najważniejsze punkty programu to Msza Św. (przewodnictwo bp Stanisław Stefanek) z procesją palm o godzinie 11:00, wystawa i kiermasz ludowej sztuki kurpiowskiej. W trakcie wycieczki, w zależności od warunków pogodowych zwiedzimy ciekawe miejsca historyczne. Zapisy możliwe już tylko pod numerem telefonu: 0603-943-965 (program). Serdecznie zapraszamy na wycieczkę w Niedzielę Palmową na Kurpie do £ysych.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu Góra Kalwaria - www.wycieczkowicz.pl
Tematy: