Informacje1 sierpnia 2018, 15:00,

Godzina "W" w Piasecznie 2018

1 sierpnia 2018 roku w godzinach 17:00 - 17:01 odbędzie się Godzina "W" w Piasecznie. Legijne Piaseczno zaprasza na "Fontanny", aby minutą ciszy i zadumy uczcić pamięć o Bohaterach m.st. Warszawy - żołnierzach Armii Krajowej oraz ludności cywilnej. Dla wielu z Nich ceną była śmierć, za chwilowe poczucie się wolnym w okupowanej przez niemieckich zbrodniarzy Polsce.

Godzina "W" w Piasecznie

Informacje2 sierpnia 2018, 04:00,

Prace nad nową sygnalizacją - dwukierunkowa Chyliczkowska

Informujemy, że na skrzyżowaniu ulicy Puławskiej, Jana Pawła II i Chyliczkowskiej, zostały zdemontowane światła. Na głównych skrzyżowaniach ul. Chyliczkowskiej w centrum miasta, rozpoczęły się roboty drogowe związane z budową sygnalizacji świetlnych dla wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.

PRACE NAD NOWĄ SYGNALIZACJĄ - DWUKIERUNKOWA CHYLICZKOWSKA

Zdemontowane zostały elementy starej sygnalizacji świetlnej i montowane są konstrukcje pod nowy skorelowany system świateł. Czasowa organizacja ruchu oparta jest wyłącznie o oznakowanie pionowe. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i “drogowej uprzejmości” w stosunku do innych uczestników ruchu.

PRACE NAD NOWĄ SYGNALIZACJĄ - DWUKIERUNKOWA CHYLICZKOWSKA

Utrudnienia potrwają do 10 sierpnia. Później nastąpi kilkudniowy okres zmiany organizacji ruchu z jednoczesnymi testami wprowadzenia nowego systemu sygnalizacji świetlnej. Zakłada się, że w połowie sierpnia system sygnalizacji będzie gotowy na przyjęcie ruchu dwukierunkowego w ul. Chyliczkowskiej, który zostanie wdrożony po zakończeniu robót na węźle Chyliczkowska – DK nr 79.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

PRACE NAD NOWĄ SYGNALIZACJĄ - DWUKIERUNKOWA CHYLICZKOWSKA

Prosimy o wyrozumiałość dla czasowych utrudnień w ruchu drogowym w tym obszarze miasta.

źródło: UMiG Piaseczno
foto: Marcin Borkowski