Informacje10 lipca 2013, 00:00,

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie przy ul. Słowiczej uruchomiono Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy mogą w nim bezpłatnie oddać posegregowane śmieci, w tym m.in.: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare opony oraz odpady remontowo-budowlane. Punkt czynny jest we wtorki (godz. 11-19), w piątki (14-20) i soboty (12-18). Szczegóły funkcjonowania GPSZOK można znaleźć w załączonym regulaminie: Regulamin Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (.pdf)

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Konstancinie-Jeziornie

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzony jest przez firmę "Lekaro" z Woli Duckiej, która od 1 lipca odbiera odpady komunalne od mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna mieści się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Słowiczej (wjazd od ul. Chopina). Bezpłatnie przyjmowane są w nim segregowane śmieci komunalne - takie jak: papier i tektura, metale, tworzywa sztuczne, opakowania ze szkła i wielomateriałowe, odzież i tekstylia, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady zielone, zużyte opony, odpady remontowo-budowlane, farby, kleje, rozpuszczalniki, oleje odpadowe itp. - dostarczane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Konstancin-Jeziorna.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje8 lipca 2013, 00:00,

II Nordic Walking z Nutką Historii w Piasecznie

Oddział PTTK w Piasecznie, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie, zaprasza wszystkich chętnych 13 lipca 2013 roku na drugą imprezę z cyklu NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII. Spacer poprowadzi wykwalifikowany instruktor Nordic Walkingu, który odkryje przed nami tajniki nowoczesnego spacerowania oraz instruktor krajoznawstwa, który zapozna nas z pięknem historii Piaseczna i jego okolic.

NORDIC WALKING Z NUTK¡ HISTORII W PIASECZNIE

Zainteresowane osoby, zbierają się w sobotę 13 lipca 2013 roku o godz. 10.00, przed Ratuszem w Piasecznie (Plac Piłsudskiego), skąd powędrujemy w poszukiwaniu historii oraz dobrej kondycji. Dla uczestników czekają niespodzianki. Prosimy o zabranie własnych kijków. Spacer potrwa około 2 godziny. Udział w nim jest bezpłatny. Zapraszamy.
autor/źródło: Michał Doliński - Prezes Oddziału PTTK w Piasecznie